Ne Mutlu Türküm Diyene...
Münih'teki Silahlı Saldırıda Hüseyin Dayıcık Hayatını Kaybetti
Geri Dön
Münih'teki Silahlı Saldırıda Hüseyin Dayıcık Hayatını Kaybetti
Almanya, Münih kentinde Cuma akşamı 'Olympia-Einkaufszentrum' alışveriş merkezinde yaşanan silahlı terör saldırı ile sarsıldı. Saldırıda Rodop iline bağlı Karacaoğlan köyünden 1999 doğumlu Hüseyin Dayıcık'da hayatını kaybetti.
26/07/2016

Almanya, Münih kentinde Cuma akşamı 'Olympia-Einkaufszentrum' alışveriş merkezinde yaşanan silahlı terör saldırı ile sarsıldı. 

Olympia-Einkaufszentrum alışveriş merkezine giden aslen İranlı olduğu söylenen bir Alman vatandaşı elindeki uzun namlulu silahla çevreye ateş ederek deyim yerindeyse terör estirdi. Saldırganın silahından çıkan kurşunlarla 9 kişi hayatını kaybetti.

Ölenler arasında dört Türk vardı ve bunlardan biri de Batı Trakyalıydı. Rodop iline bağlı Karacaoğlan (Aratos) köyünden 1999 doğumlu Hüseyin Dayıcık saldırıda hayatını kaybeden dört Türk'ten biriydi.
 
Rodop iline bağlı Karacaoğlan köyünden Süleyman Dayıcık ailesinin üçüzlerden biri olan Hüseyin henüz hayatinin baharinda 17 yaşında terör saldırısına kurban gitti. 

Münih Emniyet Müdürü, 18 yaşındaki saldırganın önce bir restoranın önünde, daha sonra 'Olympia Einkaufszentrum' alışveriş merkezinde insanlara ateş ettiğini, ardından kaçtığını açıkladı.

Olayda, saldırgan dahil 10 kişinin öldüğünü açıklayan Andrae, üçü ağır olmak üzere 16 kişinin yaralandığını ve bunlardan bazılarının çocuk olduğunu dile getirdi.

Atina Haber Ajansı, Karacaoğlan muhtarı Ahmet Mehmet'in açıklamalarına dayanarak verdiği habere göre silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hüseyin Dayıcık Salı veya Çarşamba günü köyüne getirelecek ve burada defnedileceğini belirtti. 

Alınan bilgilere göre Hüseyin Dağıcık bu hafta içinde yıllık izinlerini kullanmak üzere ailesi ile birlikte Batı Trakya'ya gelecek ve bu ziyaret öncesi de alışveriş yapmak için kız kardeşi ile birlikte alışveriş merkezine gitmişti. Saldırı esnasında kız kardeşini kenara iterek hayatını kurtardığı için Telegraph gazetesi tarafından da kahraman ilan edildi.

Münih şehrinde yaşanan saldırıda Batı Trakyalı Hüseyin Dayıcık’ın da öldürüldüğünü doğrulayan Yunan Dışişleri Bakanlığı, 17 yaşındaki Batı Trakyalı genç için taziye mesajı yayımladı. 

Bakanlık yayımladığı taziye mesajında, “Münih şehrinde 'Olympia-Einkaufszentrum' alışveriş merkezinde düzenlenen trajik saldırı sonucunda maalesef masum kurbanlar arasında bir Yunan vatandaşı bulunuyor. Bu zorlu anlarda ailesine ve yakınlarına taziyelerimizi aktarıyoruz. Yunanistan Münih Başkonsolosu, yetkili Alman makamları ile anlaşmak üzere gerekli bütün girişimleri yapmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak saldırı sonucunda yaşamını yitiren genç kardeşimiz Hüseyin Dayıcık’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlı ve sabırlar dileriz.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015