Ne Mutlu Türküm Diyene...
Duyurular

İnancımıza Saygı Gösterin

Lozan Barış Antlaşmasında bilindiği üzere Türkiye ile Yunanistan arasındaki Antlaşmaların tümünde Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının kendi dinleri olan İslam dinini, İslam dininin kuralları ve öğretileri çerçevesinde Yunan devletinin korumasında yaşamaları, öğrenmeleri ve öğretmeleri garanti altına alınmıştır.

29/05/2013

Olağan Genel Kurul Duyurusu

BATI TRAKYA TÜRKLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ’ nin Olağan Genel Kurul Toplantısı 12.05.2013 tarihinde Saat:10:30’da Hacıbeşirağa Tekkesi Sokak No:5 Cağaloğlu Fatih - İstanbul adresindeki Dernek Genel Merkezinde, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 19.05.2013 tarihinde saat 10:30’da İstanbul İli Fatih İlçesi Millet Caddesi No:186 Barcelo Eresin Topkapı Hotelde yapılacaktır.

25/03/2013

Açıklama

TRT’de yayınlanan “Bir Seyyahın Not Defteri” adlı programın nedeniyle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği toplumsal hassasiyetleri bildirerek oluşan tepkileri ve düşüncelerimizi aşağıdaki şekilde TRT Genel Müdürlüğüne iletmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

21/01/2013

Yunanistan Devletini Uluslararası Taahhütlerini Yerine Getirmeye Davet Ediyoruz

Gümülcine Başkonsolosumuz Sayın Osman İlhan ŞENER’in Kavala Belediye Başkanı’nı ziyaretinde, makam aracına yapılan saldırıyı ve Mustafa Kemal ATATÜRK’e yönelik yapılan hakaretleri şiddetle kınıyoruz.

09/01/2013

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinde tadilat çalışmaları sona ermesiyle yönetim kurulumuz ilk toplantısını yenilenmiş merkezimizde yaptı.

07/11/2012

Bayramınız Kutlu Olsun

Mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, toplumumuza esenlik sağlık ve mutluluk getirmesi dileklerimizi sunarız.

25/10/2012

“Demokrasinin Beşiği Yunanistan’da Demokrasiye Tahammülsüzlük”

Yunanistan meclisinde ve diğer siyasi platformlarda toplumsal sorunlarını dile getirmek, çözümler üretmek üzere kurulmuş olan ve kurulduğu günden bu yana demokrasi ve hukukun üstünlüğüne olan inancından bir nebze olsun taviz vermeyen, aynı zamanda azınlığımızın uluslararası anlaşmalardan doğan haklarının ve temel insan haklarının kullandırılması bağlamındaki haksızlıkları dile getirme ve Batı Trakya Türk Azınlığının bağımsız adaylara barajlarla önü kesilen temsilcileri vasıtasıyla siyasette kurumsal olarak temsil ile söz sahibi olma dışında bir gayesi olmayan Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Merkezine yapılan bu menfur saldırıyı kınar,

23/08/2012

Verilen Vizeler Lütuf Değildir

Son günlerde bazı kişiler ve kurumlarca yapılan açıklamaların kamuoyunu yanıltma ve insanların zihninde farklı düşünceler oluşturma çabalarını hayretle izlemekteyiz. Vatandaşlıktan atılmış bir şahsın 40 yıl sonra vize alabilmesini kazanılmış bir zafer iddiası ile ortaya atanlar yanında, 85 bin Batı Trakya Türkü’nün tüm sorunları çözülmüştür, vizesi verilmiştir diyen kurum başkanlarının açıklamalarını da gördüğümüz gibi, bunların da medya organları vasıtasıyla araştırma yapmaksızın gündeme taşındığına şahit olmaktayız. Hangi verilere dayandığının izahı bile yapılamazken açıklama sahiplerinin dahi farklı kişi ve kaynakları sorumlu göstermeleri düşündürücüdür.

23/10/2011

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi Görev Bölümü Yaptı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi Görev Bölümü Yaptı

14/05/2011

1
2
Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015