Ne Mutlu Türküm Diyene...
15 Temmuz Demokrasi Mücadelesini Unutmuyoruz
Geri Dön
15 Temmuz Demokrasi Mücadelesini Unutmuyoruz
Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin; hemşehrimiz ve üyemiz Batı Trakyalı Mustafa Cambaz’ın da aralarında bulunduğu 249 kahraman Türk evladı şehidimize Allah’tan rahmet dileriz, Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun sizleri  gurur ve minnetle yad ediyoruz.
15/07/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, hemşehrimiz ve üyemiz Batı Trakyalı kardeşimiz Mustafa Cambaz’ın da aralarında bulunduğu 249 kahraman Türk evladı şehidimize Allah’tan rahmet dileriz, Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun sizleri  gurur ve minnetle yad ediyoruz. Gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür dileyerek 15 Temmuz 2016 akşamı gerçekleştirilen hain darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle yaşanan olayları bir kez daha lanetledi ve onun karşısında dimdik duran başta Yüce Türk Milleti ile tüm seçilmişleri ve güvenlik güçlerini bir kez daha tebrik etti.

Basın Açıklamasında;

Genel Başkan Necmettin Hüseyin " 15 Temmuz 2016 günü millet iradesini yok sayarak  meşru Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmak, anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve kendilerinin emellerine hizmet etmeye uygun bir düzen kurmak maksadıyla, millete karşı başlattıkları hain kalkışmanın birinci yılında, bu girişimi bir kez daha nefretle lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz. 

Demokrasiye bağlılığı tescillenmiş Kahraman ve vatansever ordumuzun değerli mensupları ile polisimiz ve Türk Milleti’nin dik duruşu ile bu hain kalkışma durdurulmuş ve bastırılmıştır. Bir yıl önce şehadete ulaşan hemşehrimiz ve üyemiz Batı Trakyalı kardeşimiz Mustafa Cambaz’ın da aralarında bulunduğu 249 kahraman Türk evladı şehidimize Allah’tan rahmet dileriz, Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun sizleri  gurur ve minnetle yad ediyoruz. Bu vahim olaylarda yaralanan gazilerimizden tedavileri devam edenlere acil şifalar diler, bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı, güzel ve uzun bir yaşam dileriz. 

Bu hain girişim sonrasında da belirttiğimiz gibi, Batı Trakya Türkleri olarak; ulusumuz Atatürk ilke ve devrimlerine, demokrasiye, milli egemenliğe dayalı parlamenter sisteme, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile belirlenen Anayasal sisteme, laik-demokratik Cumhuriyete sonuna kadar bağlı, her türlü darbe ve darbe girişiminin karşısında olmalıdır. Unutulmamalıdır ki ; Batı Trakya Türkleri olarak her daim, her bir ferdi ile Yüce Türk Milletinin bütünlüğü ve birliğinden yanadır. Toplumsal konularda tüm sorunların çözümü, meşru zeminde siyasi  ve demokratik  mücadeleden geçmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde bir daha benzer vahim bir durumun yaşanmayacağına inancımızla, ulus olarak parlak geleceğimize doğru hep birlikte yol almayı temenni ediyoruz."  dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015