Ne Mutlu Türküm Diyene...
24 Kasım Öğretmenlerimizin Gününü Kutluyoruz
Geri Dön
24 Kasım Öğretmenlerimizin Gününü Kutluyoruz
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.
24/11/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Genel Başkan Necmettin Hüseyin “Bir toplumun geleceği gençleri yetiştiren ve onlara Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda ulus olama bilincini aşılayan siz sevgili Öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlarım.” dedi. , dedi.

Hüseyin; “Yıllardır çeşitli eğitim sorunları ile mücadele etmek ve her türlü zorluğa göğüs gererek bir toplumun yok olmasına izin vermeyen sevgili Batı Trakya’lı Öğretmenlerimiz öğretmenlerimizin mücadelesi de toplum olarak  her zaman takdir ettik ve bu mücadele içerisinde bulunan öğretmenlerimizin de bu öze gününü en içten duygularımızla kutluyorum . için bir Lozan Antlaşmasının ilgili maddeleri ile diğer azınlık sorunları gibi kazanım olan, ama neredeyse bir asır sonra bile bu gün halen başta kitap ve öğretmen sorunu ile son on yıl kapatılan yüzün üzerinde azınlık okulunun mücadelesini veren bir toplumun evlatları olarak, dün olduğu gibi bu gün de tek mücadelemiz ve talebimiz gelecek nesillerimizin kaybedilmemesi adına eğitim ve öğretmen sorunlarımızın bir an önce kazanım olan haklarımız çerçevesinde çözülmesidir.

Yine hepimizin malumu olan anaokullarındaki yasal düzenleme ihtiyacı içeren durum ve liselerimizin içinde bulunduğu fiziki eksikliklerle bina, derslik araç-gereç ve kadro yoksunluklarının da bir an önce giderilmesi gereken sıkıntılar olduğunu belirtmek isterim. Çeşitli protestolarla iki yıldır gündeme gelen okul kapatmaları, derslik konusunda sıkıntı ve kitaplar konusunda toplumsal iradeyide ayakta alkışlıyor ve öğretmenin eğitenin yanındaki dik duruş olarak görüyoruz. Bu zor şartlarda yıllardır mücadele eden ve Batı Trakya Türk toplumunun geleceğinin yok olmasına müsaade etmeyen ve bizleri yetiştirip bu günlere gelmemize vesile olan Batı Trakya’da görev yapan tüm öğretmenlerimize Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” sözünü hatırlatarak bir kez daha tebrik ediyor ve 24 Kasım Öğretmenler Günlerini canı gönülden kutlayarak toplumum adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015