Ne Mutlu Türküm Diyene...
Ahmet Mete Genel Merkezimizi Ziyaret Etti
Geri Dön
Ahmet Mete Genel Merkezimizi Ziyaret Etti
Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezini ziyaret etti.
17/02/2016

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, BTTDD Genel Merkezimizi ziyaret etti.

İstanbul’da bulunan Sayın Mete’nin, Genel Merkezimizi ziyaretinde Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ve Teşkilat Başkanı Musa Yurt tarafından ağırlandı. Ziyarette Zeytinburnu Şube Başkanı Besim İsmailbaşa, Zeytinburnu Şube Eski Başkanı Sinan Türkmen ve İskender Fehmioğlu’da bulundu.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin öncelikle BTADK Başkanı ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin BTTDD Genel Merkezini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Devamında da geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Sayın Mete’ye yönelik şahsı ile ailesini de içine alan, İskeçe’deki din görevlisinin kaçırılması ve tehdit olayından duyduğu üzüntüyü paylaşarak “Olayın basına yansımasından sonra BTTDD Genel Merkezi olarak yaptığımız yazılı basın açıklamasında da değindiğim gibi birileri Batı Trakya’da, kapalı kapılar arkasında kaleme alınan bazı senaryoları faaliyete sokmaya ve Batı Trakya Türk azınlığını galeyana getirmeye, korku yaratmaya ve iki toplum arasında kin ve nefret tohumları ekmeye çalışmaktadır.

Ama bunu başaramayacaklar, yaşanan olaydan üzüntü duymamıza rağmen bizleri korkutamayacaklar ve hepsinden önemlisi kendilerini “Trakya’nın Bekçileri” diye adlandıran bu faili meçhul grup şunu çok iyi bilmelidir Batı Trakya’da yaşayan ne azınlığın, ne de çoğunluğun bekçiye ihtiyacı yoktur” dedi.

Ahmet Mete’de, İstanbul’a çeşitli ikili ziyaretler ve toplantılar için geldiğini bu esnada da her zaman evi olarak gördüğü Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezini de ziyaret etmek istediğini belirtti. Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ve ekibine seçildikleri günden beri yürüttükleri  çalışmalar için de ayrıca tebrik etti.

Batı Trakya Türk toplumu olarak da bugüne kadar çok farklı badireler atlattıklarını ve bugün yaşananların da azınlığın hak arama mücadelesinde en ufak bir etkisi olmayacağının bilinci ile rahat olduğunu, şahsı ve ailesi için ortaya konan tehditlerin de kendisini hiç korkutmadığını belirtti.

Sayın Mete, kendisi için bu yaşanan olayın çok büyük önemi olmadığının, Batı Trakya Türk toplumu olarak çok daha ciddi sorun ve sıkıntılarla karşı karşıya olduklarına, daha alınacak çok yolun ve çözülecek bir çok sorunun olduğuna değinerek “Batı Trakya Türk toplumu olarak sorunlarla mücadelede bu güne kadar yılmadığımız gibi bundan sonrada yılmayız” dedi.

Daha sonra karşılıklı sohbetle geçen ziyarette en kısa sürede tekrar bir araya gelinmesi temennisi ile son buldu. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015