Ne Mutlu Türküm Diyene...
Ana Kucağı Kermes Etkinliği Gerçekleştirildi
Geri Dön
Ana Kucağı Kermes Etkinliği Gerçekleştirildi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Kadın Kollarının Ana Kucağı Öğrenci Burs Projesi yararına düzenlediği kermes etkinliği Zeytinburnu Batı Trakya Camii'nde gerçekleştirildi.
04/03/2016

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Kadın Kollarının Ana Kucağı Öğrenci Bursu Projesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği kermes etkinliği Zeytinburnu Batı Trakya Camii'nde gerçekleştirildi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ve çok sayıda Batı Trakya'lının katıldığı etkinliğe çevre halkı da yoğun ilgi gösterdi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin yaptığı açıklamada "Kadın Kollarımız uzun süredir sürdürdüğü Ana Kucağı Burs Projesi Genel Merkez olarak bizim dayanışma ayağımızın en önemli projelerimizden biridir. Batı Trakya'dan kopup gelen ve burada öğrenimlerine devam eden öğrencilerimize bir nebze katkı sağlamak toplum dayanışması adına büyük önem arz etmektedir. Her yıl bursiyer sayımızı artırabilmek adına düzenlediğimiz etkinliklerimizden birini de bugün burada kadın kollarımız kendi emeklerini katarak hazırladıkları Batı Trakya'nın yöresel damak tatlarını kermese katılanlara sunmakta ve bursiyer öğrencilerimize katkı sağlamaktadırlar. Ben başta kadın kolları başkan ve üyelerini, sonrada buraya gelip katkı sağlayan tüm hemşehrilerimi kutlar ve şükranlarımı sunarım" dedi.

Kadın Kolları Başkan Gülşen Kocahmet de yaptığı açıklmada "Bugün burada beklediğimizin dört beş misli bir katılımla karşılaşmak bizleri çok mutlu etti. Kadın Kolları olarak bundan sonrada bu ve benzer faaliyetlerle daha sık hemşehrilerimiz ile bir araya geleceğiz. Ayrıca planladığımız çalışmalarla da sadece Türkiye'deki değil Batı Trakya'daki Kadın Platformu Üyesi STK'larla da ortak organizasyonlarla huzurunuzda olacağız. Bunun yanında şubelerde kurulan ve kurulmaya çalışılan kadın kollarımızla da Türkiye genelindeki organizasyonlar ile ses getirmeye ve Batı Trakya Türklerinin sesini duyurmaya devam edeceğiz. Ben bugün burada ilk başta emeklerini ortaya koyan yönetim kurulu üyelerime ve daha sonra da bu muhteşem tabloyu yaratan hemşehri ve katılımcılara teşekkürü borç bilir şükranlarımı sunarım" dedi. 

Kermesten yansımalar.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015