Ne Mutlu Türküm Diyene...
Ata Toprağını Törenle Samsun Valisine Teslim Ettik
Geri Dön
Ata Toprağını Törenle Samsun Valisine Teslim Ettik
Her yıl geleneksel olarak tekrarlanan ve bu yıl 35. si düzenlenen Selanik’ten Samsun’a Atam İzindeyiz Etkinliği kapsamında, Selanik'te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evin bahçesinden alınan toprak, İpsala Sınır Kapısı'nda 16 Mayısta devlet töreni ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük tarafından teslim alınarak 19 Mayısta Samsun’da resmi törenlerde Samsun Valisine teslim edildi.
20/05/2023

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 104. yıldönümünde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Samsun’da büyük bir coşkuyla  kutlandı.

Her yıl geleneksel olarak tekrarlanan ve  bu yıl 35. si düzenlenen Selanik’ten Samsun’a Atam İzindeyiz Etkinliği kapsamında, Selanik'te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evin bahçesinden alınan toprak, İpsala Sınır Kapısı'nda 16 Mayısta devlet töreni ile  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük tarafından teslim alınarak 19 Mayısta Samsun’da resmi törenlerde Samsun Valisine teslim edildi.

Tütün İskelesinde yapılan bayrak devir teslim töreni ve Kurtuluş Yolu’nda kortej yürüyüşü sonrası şehir meydanında devam eden Samsun’daki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 104. Yıl kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

Daha sonra Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı törenlerin açılış konuşmasını yaptı.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın konuşmasının ardından Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük tarafından Valimiz Sayın Zülkif Dağlı’ya Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evden alınan toprak takdim edildi. Genel Başkan Hasan Küçük “ Sayın Valim, Cumhuriyetimizin 100.yılında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak parçası olmaktan  onur duyduğumuz, 35 yıldır büyük bir onur ve gururla gerçekleştirilen bu anlamlı organizasyonla 16 Mayıs’ta İpsala da teslim aldığımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanikte doğduğu evden alınan kutsal emaneti son yolculuğunda size teslim ediyorum “ diyerek öperek teslim ederken Samsun Valisi Zülkif Dağlı tarafından  kutsal emanet teslim alındı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği adına hazırlanan plaket BTTDD Üsküdar Şube Başkanı Halil Ateş tarafından günün anısına Vali  Zülkif Dağlı’ya takdim edildi. Toprak takdim merasiminde Genel Başkan Hasan Küçük’e BTTDD Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dedeağaçlı, BTTDD Üsküdar Şube Başkanı Halil Ateş’le birlikte Karadeniz Rumeli Türk Dernekleri federasyonu Başkanı Salih Meriç ve Lozan Mübadilleri Derneği yöneticileri de eşlik etti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015