Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu İle Görüştük
Geri Dön
Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu İle Görüştük
Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin ve Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Hasan Küçük Eski Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret etti.
29/07/2020

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin ve Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Hasan Küçük Eski Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret etti.

Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile güncel olayları değerlendirmek üzere bir araya gelinen ziyarette Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin tarafından nazik kabulleri nedeniyle teşekkür etti. Tarafımızdan iletilen taleplerle bakanlığı boyunca Batı Trakya Türklerinin ve Balkanlardan gelen kardeşlerimizin 50 yıldır yaşamaya mahkum olduğu kronik sorunlarının yüzde 90’ını çözmemizden dolayıda bir kez daha teşekkürlerimizi ilettik. Çözüm dışı kalan sorunlarda halen mesafe kat edilememiş olunmasından dolayı da üzüntü duyduğumuzu belirttik. Hatta kalan yüzde 10 sorunu çözmeyi bir yana bıraktık yine yeni bürokratik engellerin de zaman zaman karşımıza çıkmasının bizler için üzüntü verici olduğunu paylaştık.

Genel Başkan; "Bizler her zaman söyledik Rumeli de, Balkanlar da Lozan Antlaşması hükümleri çerçevesinde kalmasaydık bizlerde göç etseydik bugün Türk vatandaşı olarak burada tüm haklarımızı kullanıyor olacaktık. Bu yüzden anavatanımızda bize Türk vatandaşından farklı hisettirecek bir muamele hiçbir zaman görmemeliyiz dedik. Sayın bakanım bakın Sayın Cumhurbaşkanımız balkan çalıştaylarının finalinde açıklamıştı, ayrım yapmaksızın Ağustos ayında öğrenci harçları SIFIR olacak demişti, ancak diğer ilgili birimler ve YÖK bunun gereğini yerine malesef hala getirmedi. YÖK düzenlemeyi bu doğrultuda hala yapamadı  ve halen genç kardeşlerimiz yüksek miktarlarda üniversite harcı ödüyor. Belli yerlerden mezun olanlar veya olmayanlar diye ayırmak  kısmen çözüm üretmek doğru değil, bu soruna kökünden çözüm üretilmelidir. Nereden mezun olursa olsun kardeşlerimizin her biri Batı Trakya Türkü ve bizim geleceğimizdir. Ailelerinin ekonomik güçleri benzerdir hatta aynıdır. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuyu ve kalan diğer sorunlarımızı en kısa zamanda yeniden arz edeceğiz. Umuyorum kısa sürede bu konu ile birlikte hali hazırda kalan yüzde 10 oranındaki sorunlarımız da çözülür. Başta süresiz oturma izni, Genel Sağlık sigortası ve vatansızları Türk vatandaşı yapan istisnai vatandaşlık uygulaması olmak üzere sorunlarımızın yüzde doksanını teşkil eden çözümleriniz için Türkiye Cumhuriyeti Devletine, Cumhurbaşkanlığımıza, ilgili bakanlıklara, bürokratlara ve tabiiki bu işin mimarı siz sayın bakanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sizlerle daha önce paylaştığımız camiamıza özellikle şubelerimize yer kazandırma konusunda kararlılığımızda devam ediyor. Kolay sonuç almamız gereken yerlerde çıkarılan engelleride birer birer aşacağımızı düşünüyorum. Batı Trakya Türklerinin haklı davasında, bu davaya hizmet adına tahsis edilen yerler kimseye bahşedilmiyor. Dava mücadelesinde hizmete adanan bu yer teminlerinin önündeki engelleride bir bir kaldıracağız. Bizler tabela indirmeye karşı her yerde mücadele ederken dikilen her bir tabelanın varlığını koruyacağımıza ve yeni tabelalarımızıda en kısa sürede asacağımıza inanıyoruz. 

Tabii bizlerin temsil ettiği dernekler ve federasyonlar  sadece güncel hayata ilişkin sosyal erkinlikler veya bu teknik sorunlarla ilgilenen dernek ve federasyonlar değil bu kurumlar dava dernekleri ve federasyonlarıdır. Sosyal yaşamdan yerindeki mücadeleye kadar her alanda toplumsal var oluşun olmazsa olmaz mihenk taşları, dinamikleridir. Bu nedenle her alanda süren mücadelemizde bizlerle yol alan destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bugün sizlerin değerli fikirlerini alabilme şansı olması da bizler için ayrıca çok değerlidir. Teşekkür ediyoruz" dedi.

Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu da yapılan hizmetlerin değerli olduğunu ve çözüm odaklı çalışmanın meyveleri olduğunu belirtti. Ziyaret ve fikir alışverişinde bulunulmasından dolayı memnuniyetini iletti. Balkan ve Rumeli camiasının önemini vurgulayan Müezzinoğlu, Batı Trakya Türklerinin mücadelesinin Türk Milletinin geleceği adına güçlü yürütülmesi gereken ve özveri isteyen bir mücadele olduğunu belirtti. İçinden geldiği toplumun mücadelesinin herkesçe bilinen takdire şayan bir varoluş mücadelesi olduğunu ve değerlerinden milim şaşma olmaksızın varlığını koruyan bir azınlık olmak mücadeleci ruhumuzda var dedi. Bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen, fikir alışverişinde bulunduğumuz sayın bakanımız Dr.Mehmet Müezzinoğlu tüm kardeşlerimizin karşılamaya hazırlandığımız Kurban Bayramını kutladı.  Dernek ve federasyon başkanı şahsında tüm kardeşlerimizin bayramını en içten dilekleri ile  kutladığını belirtmesi ile son bulan ziyaretimizde sayın bakanımıza nazik kabullerinden dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015