Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakya Spor Kulübümüz İlelebet Yaşayacak
Geri Dön
Batı Trakya Spor Kulübümüz İlelebet Yaşayacak
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin Bursa Batı Trakya Spor Kulübüne ait yerin son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
01/09/2020

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin Bursa Batı Trakya Spor Kulübüne ait yerin son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin:” Batı Trakya Spor Kulübümüz İlelebet Yaşayacak, Değerli büyüğümüz Merhum Şükrü Şankaya’nın da kurucuları arasında bulunduğu ve ayakta durması için büyük emek verdiği 42 yıl önce kurulmuş Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Genel Merkezi ve Osmangazi Şubesi Batı Trakya camiasının ayrılmaz birer parçalarıdır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi olarak teşkilat yapısı içerisinde her daim şubelerimiz, temsilciliklerimiz, vakıflarımız ve spor kulüplerimiz ile kurumsal yapı içerisinde bir bütün olduğumuzu net şekilde dile getirmekteyiz.

Genel Başkanlığını yürüttüğüm camiamızda her zaman ilgili konuları muhataplarına açık yüreklilikle net ifade ve taleplerle dile getirdim. Bursa Batı Trakya Spor Kulübünün yeri konusunda da bu tavrımız hep net olmuştur. Bu yer camiamızın ve Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Genel Merkezinin kullanımında kalmaya devam edecek olan bir yerdir. Buna inancım da tamdır.

30 Ağustos’tan - 31 Ağustos’a iki önemli tarihi gururla andığımız bir noktada, bu güzide kurumumuzun duvarındaki 1913 ve 1923 yıllarında ilan edilen iki Cumhuriyetimizin şanlı bayrağı ile daha da anlamlı hale gelmiş Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anlamlı sözünü paylaşarak bir kez daha bu konuda çağrımı yineliyorum.

Basit hesaplar ile bireysel olarak şahısların yaptığı hatalar bu güzide kurumumuza mal edilemez ve ödetilemez. Bu sebepledir ki 74 yıllık çatı kuruluşumuz Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ve 42 yıllık ayrılmaz bir parçamız olan Batı Trakya Spor Kulübümüzü birer çınar olarak ebediyete kadar yaşatmak da görev yaptığımız makamlarda hepimizin asli görevidir.

Batı Trakya Spor Kulübümüzün yerinde kalmadır çağrım karşısında yerinden tahliyesinin olmayacağına dair kürsülerde verilen sözlerin tutulacağını umut ederek bir kez daha kulübümüzü hedef alan bu sürecin sonlandırılması konusunda açık çağrıda bulunduğumuzu ifade ediyorum.” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015