Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakya Spor Kulübünden Kapadokya Gezisi
Geri Dön
Batı Trakya Spor Kulübünden Kapadokya Gezisi
Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesinin üyeleri ve ailelerinden oluşan 44 kişilik ekip Kapadokya turu gerçekleştirdi. 
15/09/2018

Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesinin üyeleri ve ailelerinden oluşan 44 kişilik ekip Kapadokya turu gerçekleştirdi. 

Bursa'dan gece yarısı hareket eden ekip sabahın ilk ışıkları ile açık hava müzesi tabir edilen yerden, 120 mt aşağıdaki Ihlara vadisini seyrederek güne başladı. Gediz ırmağı boyunca MS 4. yüzyılda kayalara oyulmuş tarihi yapıların panaromik gezisi ile devam eden turda bir sonraki durak Narlıgöl'dü. Devamında yaklaşık 80 metre yerin altında kurulan Derinkuyu yeraltı şehrine geçildi.

Derinkuyu'dan sonra verilen öğle yemeği molası devamında Hacı Bektaş Veli türbesi ziyaret edildi. Akşam otele yerleşmeden önce, yöreden geçen Kızılırmak'tan sağlanan toprak ile çömlek yapımı atölyesi gezilerek isteyenler çömlek yapma fırsatı yakaladı.

İkinci gün sabah ilk durak Göreme Açık Hava müzesi oldu, burada peri bacalarının ziyareti gerçekleştirildi.

Bir sonraki durak Keşişlet Vadisi ile devamında Hayaller vadisi oldu. 

Güvercinlik Vadisinden kuşbakışı tüm bölgenin seyredilmesi ve resim çekilmesinin ardından Asmalı Konak dizisinin çekildiği Mustafapaşa köyü ziyaret edildi..

Öğle yemeği sonrası yörede çıkan Onyx taşının işlendiği atölye ve meşhur bağların şaraba dönüştürüldüğü tarihi mekan ziyareti sonrası da ekip Bursa'ya dönüş için yola çıktı. 

Kapadokya kültür turunu gerçekleştiren Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Başkanı Özkan Altınkol yaptığı açıklmada "Adımız spor kulübü olsa da bizeler Osmangazi Şubesi olarak daha çok sosyal dernekçilik faaliyetleri ile bölgede ikamet eden hemşehrilerimizi kucaklamaya, onların birlik beraberliğini pekiştirmeye, ortaya çıkan sorunları için de tek vücut olarak teşkilat olarak bünyesinde bulunmaktan onur duyduğumuz Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ile koordineli şekilde çalışarak sorunların tesbiti ve  çözüm yolları ortaya koymak için çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Bunun yanında da üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda bu tür kültür turları organize ederek faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Kapadokya turuna katılan tüm üyelerimizin memnuniyeti bizleri yönetim olarak mutlu etmiş ve bu tür organizasyonlara Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesi olarak da daha sık tekrarlama kararı almış bulunmaktayız. Bu çerçevede de bir sonraki hafta sonu da 23 Eylül'de günübirlik Şile - Ayva gezisini yine bir otobüs olarak üyelerimiz ile birlikte gerçekleştireceğiz" dedi. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015