Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakya Türk Azınlığı Bir Kez Daha Türk’ün Oyu Türk’e Dedi
Geri Dön
Batı Trakya Türk Azınlığı Bir Kez Daha Türk’ün Oyu Türk’e Dedi
Batı Trakya Türk Azınlığı bir kez daha “Türk’ün Oyu Türk’e” diyerek varlığını ispatladı ve kendisini yok sayanlara gerekli cevabı verdi.
25/05/2023

Batı Trakya Türk Azınlığı bir kez daha “Türk’ün Oyu Türk’e” diyerek varlığını ispatladı ve kendisini yok sayanlara gerekli cevabı verdi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük 21 Mayıs Pazar günü yunanistan’da yapılan genel seçimler ile ilgili yaptığı açıklamada;

“21 Mayıs Pazar günü vatanımız Yunanistan’da gerçekleşen genel seçimlerde şunu çok net gördük ki, Batı Trakya Türk Azınlığı dimdik ayakta ve gereken mesajı da sandıktan çok net bir şekilde vererek kendisini yok saymaya çalışanlara gerekli cevabı vermiştir.

İskeçe ve Gümülcine’de uzun bir aradan sonra tekrar Türk Azınlığının ortaya koyduğu irade ile Türk adayları açık ara önde çıkarmış ve temsilcilerini Yunanistan parlamentosuna göndermiştir. Bu tablo birlik beraberliğimizin net bir yansımasıdır ve ben tüm azınlık mensuplarımızı bu birlikteliklerinden dolayı kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Yunanistan genelinde ortaya çıkan sonuçlarla maalesef ki tek başına iktidar olmayı sağlayacak çoğunluğu hiçbir partinin sağlayamaması sonrasında da 25 Haziran’da yeniden seçime gidilme kararı alındı.

Şimdi bizim beklentimiz 25 Haziran’da da Batı Trakya Türk Azınlığını, kendi varlığı gibi asli unsur kabul eden, gasp edilen tüm azınlık haklarının iadesi için Yunanistan Parlamentosunda var gücü ile azınlık için mücadele edecek, Yunanistan’ın ekonomik kalkınmışlık olarak en geri kalmış bölgesinin kalkınmasına katkı koyacak projeler üretip bunları hayata geçirmek ve Türk Azınlığına ekonomik refahı sağlamak için mücadele edecek Türk Azınlık adaylarına tekrar sahip çıkıp aynı şekilde milletvekili seçilmeleri için irade koyması ve sandığa gitmesi olacaktır.

Ben bir kez daha bu kriterler eşliğinde tüm azınlık mensuplarımızı “Türk’ün Oyu Türk’e” diyerek adaylarımıza sahip çıkmaya ve sandık başına gitmeye davet ediyorum” dedi

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015