Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakya Türk Azınlığı Mensubu Tüm Adaylara Başarılar Dileriz
Geri Dön
Batı Trakya Türk Azınlığı Mensubu Tüm Adaylara Başarılar Dileriz
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük 8 Ekim 2023 Pazar günü yapılacak seçimlerde Batı Trakya Türk Azınlığı mensubu tüm adaylara başarılar diledi.
07/10/2023

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük 8 Ekim 2023 Pazar günü yapılacak seçimlerde Batı Trakya Türk Azınlığı mensubu tüm adaylara başarılar diledi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük 8 Ekim Pazar günü Yunanistan’da yapılacak yerel ve bölgesel seçimler ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Yunanistan’da 8 Ekim Pazar günü belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ile eyalet başkanları ve eyalet meclis üyelerinin belirleneceği yerel ve bölgesel seçimler yapılacak.

Son yıllarda yaşanan ekonomik krize bağlı olarak yoğun şekilde ekonomik sorunlarla boğuşan Batı Trakya Türk Azınlığı, bu sorunun yanında baskı ve sindirme politikaları ile geçmişte görülmediği kadar çok hak gaspının üst üste geldiği bir dönemi de yaşamaktadır.

25 Haziran’da ülkemiz Yunanistan’da gerçekleşen genel seçimlerde şunu çok net gördük ki, Batı Trakya Türk Azınlığı dimdik ayakta ve gereken mesajı da sandıktan çok net bir şekilde vererek kendisini yok saymaya çalışanlara gerekli cevabı vermiştir.

Bugün geldiğimiz noktada yeni bir seçim, yeni bir gündem, umutlarımızı tazeleme, azınlık olarak mücadele inancımızı pekiştirme olarak görmemiz gereken bir noktadayız.

Şimdi bizim beklentimiz 8 Ekim’de de Batı Trakya Türk Azınlığını, kendi varlığı gibi asli unsur kabul eden, var gücü ile azınlık için mücadele edecek, Yunanistan’ın ekonomik kalkınmışlık olarak en geri kalmış bölgesinin kalkınmasına katkı sağlayacak projeler üretip bunları hayata geçirecek ve Türk Azınlığına ekonomik refahı sağlamak için mücadele edecek adaylarına sahip çıkıp belediye  başkanı, belediye meclis üyesi ve eyalet meclis üyesi seçilmeleri için irade koyması ve sandığa gitmesi olacaktır.

Ben bir kez daha bu kriterler eşliğinde yeni dönemde bu mücadelede toplumla ve bizlerle yol alacak adaylara Batı Trakya Türk Azınlığının kendi vicdanı ve kararı ile sahip çıkmaya ve sandık başına gitmeye, seçilecek adayları da tüm azınlık mensupları ve kurumları ile bir bütün olarak yıllardır elimizden alınan tüm yasal haklarımızın elde edilmesi için toplum adına uyum içerisinde el ele birlikte çalışmaya davet ediyorum.

Bu süreçte aday olanlara başarılar dilerken, seçilecek kardeşlerimizle birlikte çok başarılı bir çalışma dönemi geçireceğimiz umuduyla asla vazgeçmeyeceğimiz haklı hak arama mücadelemize odaklanmalıyız diyorum.

Bu gerçekler doğrultusunda bilinmesi gereken bir konu da, 77 yıllık çınar Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği geçmişte olduğu gibi bugün de TÜRKÜN OYU TÜRK'E diyerek ortaya koyduğu duruşunda nokta sapmadan devam etmektedir ve her daim edecektir.

Fakat yerel seçimlerin kendi özelinde ki durum sebebi ile de Türk adayların kendi içinde yarıştığı bölgelerde, yanlış anlaşılmalara veya kendi içimizde kırılmalara mahal vermemek adına anavatandan memleketimize seçime gidecek hemşehrilerimiz ile ilgili bir ulaşım organizasyonuna girmedik ve hiçbir zaman da girmeyeceğiz. Bu konudaki tavrımız da bu kadar nettir.

8 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde Batı Trakya Türk Azınlığına hizmet için yola çıkan tüm Türk adaylarımıza eşit mesafede ve eşit uzaklıkta olarak seçimde her birine ayrı ayrı canı gönülden başarılar dilerim” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015