Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakya'daki STK Ziyaretlerimiz
Geri Dön
Batı Trakya'daki STK Ziyaretlerimiz
Liderimiz Dr. Sadık Ahmet'in aramızdan ayrılışının 27. seneyi devriyesi münasebeti ile Batı Trakya'ya giden Genel Başkanımız Hasan Küçük Başkanlığındaki heyetimiz ayrıca birçok ziyaret gerçekleştirdi.
25/07/2022

Genel Başkanımız Hasan Küçük ile birlikte Batı Trakya'ya giden eski Genel Başkanımız Av. Necmettin Hüseyin Adaletoğlu, İkinci Başkanımız Dr. Mehmet Hasanoğlu, Genel Sekreterimiz Besim İsmailbaşa, Genel Başkan Yardımcımız Eray Bodur ve İzmir Şube Başkanımız Mümin Durmuş ile orada onlara eşlik eden Tekirdağ temsilcilerimiz Saadettin Mustafa, Özkan Haşim ve Rıdvan Kırhasan sırasıyla;

Yaklaşık 10 gün önce ebediyete uğurladığımız İskeçe Seçilmiş Müftümüz Ahmet Mete'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Aileye yapılan ziyarette hazır bulunan İskeçe Müftü yardımcısı sayın Ahmet Hıraroğlu ve müftülük personeline de taziyede bulunan ekibimiz ardından müftümüzün mezarnı ziyaret ederek Fatiha okudu. Ayrıca aynı kabristanlıkta yatan İskeçe seçilmiş ilk Müftümüz Mehmet Emin Aga'nın da mezarını izyaret ederek ruhuna Fatiha okudular.

Ardından İskeçe Türk Birliğine geçen ekibimizi İTB Başkanı Ozan Ahmet ve yönetimi ağırladı. Bundan sonraki süreçte Batı Trakya Milli Davasına hizmet için yapılabilcek ortak proje ve çalışmalar hakında istişarelerde bulunuldu.

Gümülcineye geçen ekibimiz ilk önce Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet ile BTTÖB'de bir araya geldi. Buradaki ziyarete ayrıca Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Başkanı Sedat Hasan ve BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah da katıldı. Özellikle Batı Trakya Türk Azınlığının enbüyük ve acil çözülmesi gereken sorunlarının başında gelen eğitim sorunu ve çözüm yolları detaylı şekilde istişare edildi.

Ardından merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet'in kurucusu olduğu Dostluk Eşitlik Barış Partisine geçen heyetimizi burada DEB Partisi Genel Başkanı sayın Çiğdem Asafoğlu ağırladı. Karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyaret çok verimli geçti.

Gümülcine Türk Gençler Birliğine geçen heyetimiz burada da GTGB Başkanı Sedat Hasan tarafından ağırlandı.

GTGB'de merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet'in ailesi ile de bir araya gelen ekibimiz aileye liderimize duyulan özlem, minnet ve saygıyı paylaştı.

GTGB'de ayrıca Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kahya ve yönetimi ile de bir araya gelen ekibimiz öncelikle geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdikleri Seçek panayırı için kendilerini tebrik edip bundan sonraki süreç konusunda istişirede bulundu.

GTGB'de ayrıca Dr. Sadık Ahmet anma etkinliği için Batı Trakya'ya gelen Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin ile Tekirdağ temsilcilerimizin katılımı ile de ayrı bir görüşme yapılıp Tekirdağ'da eğitim - öğretim hayatına devam eden öğrencilerimiz için karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.  

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015