Ne Mutlu Türküm Diyene...
Batı Trakyalı gazeteciler İzmir’deydi
Geri Dön
Batı Trakyalı gazeteciler İzmir’deydi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir şube Başkanı Aydın Özcan, azınlık gazetecilerini İzmir’de ağırladı.
30/03/2012
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir şube Başkanı Aydın Özcan, azınlık gazetecilerini İzmir’de ağırladı.
 
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir şube Başkanı Aydın Özcan, azınlık gazetecilerini İzmir’de ağırladı. 30 Mart Cuma akşamı İzmir’e giden azınlık basın mensupları, burada Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Burhanettin Hakgüder ile İzmir şubesi Başkanı Aydın Özcan tarafından karşılandı. Basın mensupları aynı gece BTTDD İzmir şubesinin düzenlediği aile gecesine katıldı. 

Çok sayıda davetlinin katıldığı gece BTTDD İzmir şube Başkanı avukat Aydın Özcan’ın konuşmasıyla başladı. Özcan, konuşmasında İstanbul’dan geceye katılan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Burhanettin Hakgüder, İzmir Bal-Göç Derneği Başkanı Hamdi Kanlıoğlu ve azınlık basın mensupları ile tüm katılımcılara teşekkür etti. Dernek başkanı Aydın Özcan konuşmasında, Batı Trakya Türk azınlığının sorunlarına değindi ve Türkiye’nin Rum azınlığa yönelik açılımlarına atıfta bulundu. Özcan, Batı Trakya Türkleri’nin Lozan antlaşmasından doğan haklarını kullanamadığını söyledi ve azılığın karşı karşıya kaldığı sorunlar yumağının biran önce çözüme kavuşmasını beklediklerini anlattı. 

BTTDD Genel Başkanı Burhanettin Hakgüder de gecede yaptığı konuşmada, “Bizler bugün buradaysak 1946 yılında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ni kuran büyüklerimiz sayesinde buradayız.” dedi. Hakgüder, amaçlarının Batı Trakya Türkleri’nin maruz kaldığı haksızlıkların Türkiye’ye ve dünyaya duyurmak, Türkiye’de yaşayan Batı Trakyalılar arasında da dayanışmayı sağlamak olduğunu söyledi. Hakgüder, önümüzdeki günlerde Gümülcine’de gerçekleşecek, “Batı Trakya Türkleri Kadın Kurultayı”na 16 şubenin kadın kollarının katılacağını ifade etti. 

Gecede İzmir Bal-Göç Genel Başkanı Hamdi Kanlıoğlu ve Girit Türkleri Derneği’nin kurucusu ve onursal başkanı Dr. Abidin Bayraktaroğlu da kısa birer konuşma yaptılar.

Gece şiir ve Batı Trakyalı Türk halk müziği sanatçısı Perihan İpekkentli ile diğer sanatçıların programı ile devam etti.

BTTDD İzmir şubesinin davetlisi olarak İzmir’de bulunan gazetecilere 31 Mart Cumartesi günü de Efes antik kenti ile Selçuk Bülbüldağı’ndaki Meryem Ana Evi gezdirildi. Azınlık gazetecilerine gezi sırasında BTTDD Genel Başkanı Burhanettin Hakgüder, İzmir şubesi Başkanı Aydın Özcan, genel merkez yönetim kurulu üyesi Musa Yurt eşlik etti. 

Heyet daha sonra Selçuk ilçesinde Rumeli Göçmenleri Derneği’ni ziyaret etti. Heyet burada dernek başkanı Seyhan Dereli ile görüştü. Batı Trakya heyeti, Selçuk Rumeli Göçmenleri Derneği Başkanı Seyhan Dereli ile birlikte 1920’lere kadar Türklerle, Yunanlıların birlikte yaşadığı eski ismiyle Çirkince, yeni ismiyle Şirince köyünü ziyaret etti. 

Batı Trakyalı basın mensupları 1 Nisan Pazar günü Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir şubesini ziyaret etti. Heyet, aynı gün Batı Trakya’ya döndü.
Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015