Ne Mutlu Türküm Diyene...
BTTDD 70. Kuruluş Yılında Muhteşem Kahvaltılı Buluşma
Geri Dön
BTTDD 70. Kuruluş Yılında Muhteşem Kahvaltılı Buluşma
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği kuruluşunun 70. yılında üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.
11/04/2016

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi kuruluşunun 70. yılı münasebeti ile düzenlediği kahvaltı programı 200 civarında üyenin katılımı ile 10 Nisan 2016 Pazar günü Florya Akvaryum AVM'de yer alan Kaşıbeyaz Restaurantta gerçekleşti.

Eski Genel Başkanlar Dr. Mustafa Rumelili, Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu, Av. Burhaneddin Hakgüder, Av. Ahmet Uztetik, Ramazan Çakır, Gaziosmanpaşa eski Belediye Başkanı İsmail Rüstemoğlu, Zeytinburnu Şube Başkanı Besim İsmailbaşa, Soma Şube Başkanı Mehmet Akın, İzmit Şube Başkanı Lütfü Bodur, İzmir Şube Başkanı Mümin Durmuş, Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Şaban Sakalı, Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük, Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Başkanı Av. Orhan Kayalı, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kocaahmet, mevcut ve geçmişte BTTDD Genel Merkezi ile şubelerinde yöneticilik yapmış çok sayıda üye aileleri ile birlikte katılarak 7'den 77'ye tüm Batı Trakya camiasını kucaklayan muhteşem bir tablonun oluşmasına vesile oldular.

Kahvaltıya katılanlara uzatılan mikrofonla kayıt altına alınan ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nin 70 yıllık mazisi ile 70. yılda görevde olan yönetim hakkındaki görüşleri sorulduğunda ortaya çıkan ana görüş;

Sözde degil özde bir duruşla, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin kişiler, siyaset ve partiler üstü konumuyla 70 yıllık dev bir çınar olduğu, bunun aksine tavır ve davranış sergileyenleri bu bünyenin hiç bir zaman kabul etmediği ve etmeyeceği gerçeğinin bilinmesi gerektiğidir. Batı Trakya Milli Davasının, hukuk çerçevesinde kazanılmış hakların mücadelesi şeklinde yolundan bir gram şaşma olmadan devam etmesi gerekliliği ve üyeler nezdinde günlük koşullara göre de oluşan sorunlarla da yılmadan mücadele edilmesi gerekliliği, tüm üyelerin de bu doğrultuda hareket eden mevcut seçilmiş yönetimin dimdik arkasında durduğu gerçeğinin herkes tarafından bilinmesi gerektiği şeklinde ortaya çıktı.

Programın sonunda kürsüye kahvaltı programının gerçekleşmesinde büyük emeği olan Dr. Mustafa Rumelili'yi yanına alarak çıkan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, öncelikle katılarak bu muhteşem tablonun oluşmasına vesile olan herkese teşekkür etti. 70. yıl çalışmalarının bugün burada startını verdiklerinin vurgusunu yaparak başladığı konuşmasında daha bir yıllık görev sürelerini tamamlamadan ekibi ile birlikte çok güzel şeylere imza attıklarını, günün şartlarına göre de yürüttükleri çalışmaları dernek tarihinde görülmemiş şekilde haber akışı sağlayarak anlık olarak web sitesi aracılığı ile üye ve kamuoyu ile paylaştıklarını, bu kapsamda da herkesin rahatlıkla dernek faaliyetler hakkında günlük habere ulaşabilmesini sağladıklarını, kahvaltı programını da yer şartlarından dolayı dar kapsamda tutmak zorunda kaldıklarını ama gelecek günlerde farklı druplarla kahvaltı programlarına devam edeceklerini fakat Eylül ayı gibi çok geniş katılımlı 1500 - 2000 kişilik bir aile gecesini planladıklarının müjdesini de vererek tekrar katılan herkese teşşekkür etti.

Dr. Mustafa Rumelili de yaptığı konuşmada bugün burada oluşan muhteşem tablonun ve yansıyan birlik beraberliğin Batı Trakya camiasının geleceği adına kendisine umut verdiğini, 70. yılda camianın dünü ve bugününün kucaklaşmasına vesile olan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin'i de kutladığını, yaklaşık 40 yıl önce birlikte görev yaptığı bugünde 90 yaşını devirmiş genç delikanlı Nejdet Beceren'in de aramızda olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek aynı yönetimde birlikte görev yaptıkları Prof. Dr. Ömer Devecioğlu ile kürsüye davet ederek katılımlarından dolayı hem teşekkür etti. hem de geçmişi birlikye yad ettiler.

Söz alan Prof. Dr. Ömer Devecioğlu'da, bugün görev alan ve Batı Trakya camiasını başarı ile temsil eden mevcut yönetime çalışmalarından dolayı teşekkür ederek "bizler geçmişte yöneticilik yaptık, ama şartlar gereği sonrasında fazla katkı sağlayamadık. Şimdi katkı sağlama sırası bizde, bu şekilde özveri ile çalışan bir yönetimin yanında olmalıyız. Bizler de daha çok zaman ayırarak daha çok katkı sağlamalıyız. Derneğin 70. yılının bende tüm camiaya hayırlı olmasını temenni ederek Necmettin kardeşime ve ekibine yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteyerek başarılar diliyorum" dedi.

Kahvaltı programından yansımalar.  

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015