Ne Mutlu Türküm Diyene...
BTTDD, Batı Trakyalı yüzlerce misafiri İstanbul’da ağırladı
Geri Dön
BTTDD, Batı Trakyalı yüzlerce misafiri İstanbul’da ağırladı
BAKEŞ’in organize ettiği Batı Trakyalı 80 Anne ve 80 Minik Yavrunun katıldığı Kültür Gezisi BTTDD’nin misafirliğinde İstanbul’da gerçekleşti.
13/04/2014
BAKEŞ’in organize ettiği Batı Trakyalı 80 Anne ve 80 Minik Yavrunun katıldığı Kültür Gezisi BTTDD’nin misafirliğinde İstanbul’da gerçekleşti.
 
Gezide BAKEŞ Başkanı Galip Galip'de yer aldı.
 
Cumartesi günü saat 14.00 sularında İkitelli Mahmutbey gişelerinde BTTDD yetkilileri tarafından karşılanan Batı Trakyalı misafirler direkt olarak Darıca Hayvanat Bahçesine götürüldü. Burada hiç görmedikleri hayvanlarla karşılaşıp şaşkına dönen minik yavrular bu heyecan dolu ziyaretin ardından geceyi geçirecekleri tesislere döndüler.
 
Batı Trakyalı minik yavrular ve Anneleri, pazar sabahı yapılan kahvaltının ardından BTTDD öncülüğünde Panorama 1453 Müzesini gezdiler. Müzeden oldukça etkilenen çocukların yanı sıra göğsü kabaran ve geçmişiyle gurur duyarak gözleri dolan Annelerin hali görülmeye değerdi.
 
Bu anlamlı ve duygu dolu ziyaretin ardından Zorlu Grubunun davetlisi olarak Zorlu Center’da gösterimi yapılan “Kibritçi Kız” isimli müzikali izleyen misafirlerimiz burada neşe içinde birkaç saat geçirdi. Bu neşe kısa sürmedi aksine yapılan minatürk ziyaretiyle ikiye katlandı. Daha Batı Trakya’dayken hayalini kurdukları mekanda olmanın mutluluğunu doyasıya çıkaran minik yavrular bol bol fotoğraf çekerek ve çektirerek yaşadıkları doyumsuz anları ölümsüzleştirdiler.
Minatürk ziyaretinin ardından BTTDD Başkanı Taner Mustafaoğlu, Batı Trakyalı minik yavrulara onlar için özel olarak hazırlattığı hediyeleri takdim etti. Hediyelerini alan Çocuklar ve onların Anneleri ile kısa bir süre sohbet eden Taner Mustafaoğlu ve BTTDD Heyeti bu minik sohbetin ardından Batı Trakyalı misafirlerini BAKEŞ yöneticilerini uğurladı.
 
BTTDD Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu’nun her anını yakından takip ettiği ve organizasyonun sorunsuz geçmesi için elinden gelen tüm imkanları seferber ettiği Batı Trakyalı Anne ve Çocukların Kültür Gezisi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.
 
BTTDD’nin misafirliğinde gerçekleşen bu geziden geriye kalbini İstanbul’da bırakan mutlu Annneler ve onların çocuklarının gülümseyen güzel yüzleri kaldı.
Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015