Ne Mutlu Türküm Diyene...
BTTDD Heyeti Davutoğlu İle Görüştü
Geri Dön
BTTDD Heyeti Davutoğlu İle Görüştü
BATI TRAKYA TÜRKLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ HEYETİ LOZAN’IN 90. YILINDA DIŞİŞLERİ BAKANI PROF. DR. AHMET DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ Lozan anlaşmasının 90. yılı münasebetiyle 25 Temmuz 2013 günü İstanbul Conrad Otelde gerçekleşen görüşmenin 1,5 saate yakın sürmesi sayın Davutoğlu’nun ve Dışişleri Bakanlığı’nın Batı Trakya davasına verdiği önemi bir kez daha gösterdi. BTTD Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu Lozan Anlaşmasının azınlıklarla ilgili maddelerinin Yunanistan tarafından sürekli suistimal edildiği ve aşındırıldığını söyledi. Mustafaoğlu Batı Trakya’daki en büyük sorunun Türk Milli kimliğinin inkarı olduğunu, son zamanlarda ise, azınlık okullarında ana sınıfının olmaması sonucu Yunan okullarında yunanca ana sınıfı okuyan çocuklarımızın bilinç altına ortadox kültürü aşılanması ve çocuklarımızın gizlice haç çıkarmaya başlamasının sorun yarattığını söyledi. Taner Mustafaoğlu sonbaharda uygulamaya girecek 240 İmam yasasının Lozan Anlaşmasına tamamıyla aykırı olduğunu ve uygulanması halinde Batı Trakya Türk toplumunda çok büyük sorunlar doğuracağını söyledi. Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Türkiye Cumhuriyetinin Lozan anlaşmasının garantörü olduğunu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bu konuda takipçi olacağını ve Batı Trakya Türkleri’nin haklı davalarına destek olunacağını belirtti. Çok yoğun bir program içerisinde Batı Trakya Türkleri heyetinin kabul edilmesi ve tahminlerin üzerinde uzayan toplantı bunun en güzel kanıtı oldu. Prof. Dr. Davutoğlu defalarca Batı Trakya’yı ziyaret etttiğini ilk fırsatta Batı Trakya Türkleri ile tekrar kucaklaşmak istediğini belirtti. Davutoğlu’nun birçok Batı Trakya Türkünden ismen bahsetmesi ve durumlarını sorması heyette memnuniyetle karşılandı. Davutoğlu Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzioğlu’nun kabinede olmasının Batı Trakya Türkleri için önemli bir şans olduğunu belirttti.
30/08/2013
BATI TRAKYA TÜRKLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ HEYETİ LOZAN’IN 90. YILINDA  DIŞİŞLERİ BAKANI PROF. DR. AHMET DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ
 
 
Lozan anlaşmasının 90. yılı münasebetiyle 25 Temmuz 2013 günü İstanbul Conrad Otelde gerçekleşen görüşmenin 1,5 saate yakın sürmesi sayın Davutoğlu’nun ve Dışişleri Bakanlığı’nın Batı Trakya davasına verdiği önemi bir kez daha gösterdi. BTTD Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu Lozan Anlaşmasının azınlıklarla ilgili maddelerinin Yunanistan tarafından sürekli suistimal edildiği ve aşındırıldığını söyledi. Mustafaoğlu Batı Trakya’daki en büyük sorunun Türk Milli kimliğinin inkarı olduğunu, son zamanlarda ise, azınlık okullarında ana sınıfının olmaması sonucu Yunan okullarında yunanca ana sınıfı okuyan çocuklarımızın bilinç altına ortadox kültürü aşılanması ve çocuklarımızın gizlice haç çıkarmaya başlamasının sorun yarattığını söyledi. Taner Mustafaoğlu sonbaharda uygulamaya girecek 240 İmam yasasının Lozan Anlaşmasına tamamıyla aykırı olduğunu ve uygulanması halinde Batı Trakya Türk toplumunda çok büyük sorunlar doğuracağını söyledi.
 
Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Türkiye Cumhuriyetinin Lozan anlaşmasının garantörü olduğunu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bu konuda takipçi olacağını ve Batı Trakya Türkleri’nin haklı davalarına destek olunacağını belirtti.
 
Çok yoğun bir program içerisinde Batı Trakya Türkleri heyetinin kabul edilmesi ve tahminlerin üzerinde uzayan toplantı bunun en güzel kanıtı oldu. Prof. Dr. Davutoğlu defalarca Batı Trakya’yı ziyaret etttiğini ilk fırsatta  Batı Trakya Türkleri ile tekrar kucaklaşmak istediğini belirtti. Davutoğlu’nun birçok Batı Trakya Türkünden ismen bahsetmesi ve durumlarını sorması heyette memnuniyetle karşılandı. Davutoğlu Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzioğlu’nun kabinede olmasının Batı Trakya Türkleri için önemli bir şans olduğunu belirttti.
Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015