Ne Mutlu Türküm Diyene...
Bulgaristan Büyükelçisi Rumeli Türk Dernekleri Federasyonunu Ziyaret Etti
Geri Dön
Bulgaristan Büyükelçisi Rumeli Türk Dernekleri Federasyonunu Ziyaret Etti
Bulgaristan'ın Türkiye Büyükelçisi Nadezhda Neynsky ve İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov 3 Şubat 2016 Çarşamba günü Rumeli Türk Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti.
04/02/2016

Bulgaristan'ın Türkiye Büyükelçisi Nadezhda Neynsky ve İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov 3 Şubat 2016 Çarşamba günü Rumeli Türk Dernekleri Federasyonunu ziyaret ederek Federasyon Yöneticileri ve İstanbul’da faaliyet gösteren 20 civarında Bulgaristan Göçmeni Türk Derneği yöneticileri ile Ataköy’deki Federasyon merkezinde bir araya geldi.

Federasyon Başkanı Kerim Erden Federasyon Başkan Vekili ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin ve Federasyon Başkan Vekili Fahri Vatansever’in, yine federasyona üye dernek başkanları Zahit Büyükbayrak ve Necati Barlas'ında hazır bulunduğu ve yaklaşık 2 saat süren toplantıda öncelikli olarak Türk – Bulgar ilişkileri konuşuldu.
Büyükelçisi Nadezhda Neynsky devletler arası yakınlaşmanın STK’lar aracılığı ile daha güçlü ve kalıcı olacağına inandıklarını belirterek bu sebeple her türlü teklife açık olduklarını söyledi. Balkanlardan göçen insanların ikili ilişkilerde köprü görevi gördüğünü belirtti.

Geçmiş dönemde Bulgaristan Dış İşleri Bakanı olarak görev yaptığını ve rahmetli İsmail Cem döneminde karşılıklı olarak iyi ilişkiler geliştirdiklerini beyan eden Neynsky Büyükelçi olarak atanacağı dönemde Ankara’yı özellikle istediğini ve burada çok sıcak karşılandığını belirtti.   

Bulgaristan göçmenlerinin oluşturduğu STK’lardan her konuda sorunu rapor halinde kendilerine iletmelerini, kültürel ve sosyal içerikli her türlü etkinliğin de her zaman destekçisi olacaklarını, Yerel Yönetimler arası işbirliklerinin artırılması gerektiğine değinen Büyükelçi yakın zamanda iki ülke arasında görüşmelerin devam ettiğini, İzmir’de bir başkonsolosluk açmayı planladıklarını, ilk olarak da fahri konsolos atayacaklarını belirtti. 

Bölge coğrafyasında yer alan ve azınlıklar ile birbirine bağları bulunan Bosna, Türkiye – Yunanistan ve Bulgarista’nın belli konularda birlikte hareket etmelerinin her bir ülke çıkarı açısından da avantaj sağlayacağını altını çizen büyükelçi acil durumlarda Bulgaristan olarak haftanın 7 günü vize verdiklerini bu nedenle acil durumlarda hafta sonu da vize işlemi yapılabileceğini beyan ederek katılımcıların sorularına cevap verdi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak bizlerde üyelerinin büyük çoğunluğunun halen vatandaşı, geri kalanlarının da tamamının doğduğu topraklar olan Batı Trakya ile bir bağı olduğu Yunanistan devleti diplomatlarından aynı tabloyu yaratmalarını beklediğimizi belirtiriz.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015