Ne Mutlu Türküm Diyene...
Cumhuriyet'imiz 94 Yaşında
Geri Dön
Cumhuriyet'imiz 94 Yaşında
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin yayınladığı mesaj ile Türkiye Cumhuriyetinin 94. kuruluş yılını kutladı.
28/10/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin yayınladığı mesaj ile Türkiye Cumhuriyetinin 94. kuruluş yılını kutlayarak, Cumhuriyetin kuruluşunun baş mimarı başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu güne kadar bu kutsal vatan toprakları için gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitlerin ruhlarını yad etti.

Hüseyin " Yaklaşık bir asır önce kutsal vatan topraklarının nerede ise yüzde sekseni işgal edilmiş, yine yaklaşık yedi asır tüm Dünya'ya hükmetmiş Osmanlı İmparatorluğunun yönetim kadroları işgal kuvvetleri tarafından ele geçirilmiş iken, yüce Türk milletini küllerinden doğurmak adına hemşehrimiz Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, 19 Mayıs 1919'da Bandırma vapuru ile Samsun'a çıkmış ve kurtuluş savaşının fitilini ateşlemiştir.

Fitili ateşlenen öyle bir toplumdu ki, içinde her etnik gurubu barındıran, ama ulus devlet kavramını en uç noktasına kadar özümsemiş, cephede 7'den 70'e, kadın - erkek ayrımı olmadan her bir ferdi ile düşmana karşı kurtuluş mücadelesini vermiş yüce Türk milleti idi. Bu millet, yedi düvele karşı hem teknolojik imkansızlıklar, hemde ekonomik yokluk içinde inanç ve imanla verdiği bu mücadeleyi 30 Ağustos 1922'de Büyük Taarruz zaferi ile taclandırmış ve ardından da 9 Eylül'de İzmir'in düşman işgalinden temizlenmesi ile yurdun dört bir yanını düşmandan kurtarmıştır.   

Evet bu gün o milletin topyekün mücadele ile kurduğu ve bizim ilelebet yaşatacağımız Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. kuruluş yıldönümü kutluyoruz. 80 milyon Türk evladının gözünü bir saniye bile kırpmadan koruyacağı bir ulus devleti yaratan başta hemşehrimiz Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve bu güne kadar bu kutsal vatan toprakları için canını feda eden tüm şehitlerin ruhlarını yad ediyor, nice 94. kuruluş yıldönümlerine diyerek tüm Türk dünyasına saygılarımı sunarım" dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015