Ne Mutlu Türküm Diyene...
DEB Partisi Genel Başkan ve Yöneticileri Genel Merkezimizi Ziyaret Etti
Geri Dön
DEB Partisi Genel Başkan ve Yöneticileri Genel Merkezimizi Ziyaret Etti
DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve beraberindeki heyet Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezini ziyaret etti.
21/06/2019

DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve beraberindeki heyet Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezini ziyaret etti.

Genel Başkan Çiğdem Asafoğlu "Batı Trakya Türkleri’nin Türkiye’deki çatı kuruluşu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ni bugün ziyaretle bünyesinde barındırdığı 13 şubesi, 5 temsilciliği, 3 Spor Kulübü ve 2 Vakfının tüm yöneticilerine bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimizi iletmek üzere geldik. Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Batı Trakya Türk Azınlığının partimizi sahiplenen ve sadece biz yöneticileri değil, toplumu da mutlu eden sonucun alınmasından dolayı ortaya çıkan kurumlar arası iş birliklerinin önemine vurgu yapmak istiyorum.  İstanbul'a gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde, 72 yıllık köklü bir çınar olan derneğimizi de ekibimle birlikte ziyaret etmek istedik, bu vesile ile de bizleri ağırladığınız için ayrıca teşekkür ediyoruz" dedi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin de ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek "Merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in kurduğu partimizin Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu kardeşimi ve değerli yöneticilerini ağırlamaktan dolayı memnuniyetimizi ifade etmek istiyorum. 

Bizler Batı Trakya Türk Azınlığının yaşadığı her yerde huzur içerisinde yaşamasını temin etmek üzere faaliyetlerimizi sürdürürken, her alanda mücadele sergileyen kardeşlerimize de elimizden gelen desteği vermekle kendimizi yükümlü hissediyoruz. Avrupa Parlamentosu seçimlerinde iki dönemdir DEB Partisinin gösterdiği başarıyı mutlulukla karşılıyoruz. Son seçimlerde partinin aldığı oyların tesadüfi olmadığını, azınlığın kendi insanına ve sorunlarına sahip çıktığının canlı şahidi olduk. Çiğdem Başkanın şahsında tüm yöneticilerinizi ve emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin sözlerinin devamında “ Maalesef Yunan devleti tarafından hiç eksilmeden toplumumuza karşı olumsuz tutum ve hak gaspları devam ediyor. Resmi gazetede yayınlanan müftülük kararnamesin de yine gördük ki, yine yok sayıldık, Lozan ve ikili antlaşmalar ile birlikte mütekabiliyet yok sayıldı, toplum, azınlığımız yok sayıldı. İçi boşaltılmak istenen müftülük kurumumuz ile ilgili yapılan bu düzenlemenin ne kurumlarımız nede toplum tarafından kabul edilmesi mümkün değildir.  Devletimizden beklentimiz zaman kaybetmeksizin gasp edilen diğer haklarımızla birlikte müftülük konusunda da toplum tarafından kabul edilecek çözümlere yönelmesidir. Batı Trakya Türk Azınlığının gasp edilen tüm hakları ile ilgili kalıcı şekilde çözümlere yönelmedikçe yapılan düzenlemeler azınlık nezdinde yok hükmündedir ve uygulama alanı bulamayacaktır. Haklarımızı alana kadar kararlı mücadelemiz devam edecektir, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015