Ne Mutlu Türküm Diyene...
Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile Bir Araya Geldik
Geri Dön
Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile Bir Araya Geldik
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, Hemşehri Dernekleri Buluşması iftar programında Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi.
05/04/2023

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, Hemşehri Dernekleri Buluşması iftar programında Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi.

T.C. Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ nun katılımıyla gerçekleşen, Ak Parti Sakarya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Hemşehri Dernekleri Buluşması iftar programına Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, Genel Sekreter Besim İsmailbaşa, Genel Başkan Yardımcısı Aylin Seri, Adapazarı Şube Başkanı Hayri Latif Raif, İzmit Şube Başkanı Yüksel Öztürk, Üsküdar Şube Başkanı Halil Ateş, Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek ve Recep Uncuoğlu, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, MHP, BBPO ve Yeniden Refah Partisi il başkanları ile hemşehri derneklerinin üyeleri de katıldı. Hemşehri Derneklerinin iftar programına katılan Çavuşoğlu ülke gündemine ve dış politikaya dair açıklamalarda bulundu.

İftar sonrası Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile Genel Başkan Hasan Küçük bir araya gelerek Batı Trakya Türklerinin yaşamakta olduğu sorunları görüştüler. Genel Başkan Hasan Küçük söz alarak; Uzun süreli oturma izni sahibi olup, gerek Türkiye’de yaşayan gerekse Türkiye ile resmi bağları olup Batı Trakya’da yaşamaya devam eden hemşerilerimizin birçok konuda çözüme kavuşmamış sorunları olduğunu, özellikle Türkiye’de öğrenim gören Batı Trakyalı öğrencilerimiz devlet üniversitelerinde yüksek harç ödemekte olduklarını, Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki soydaşlarımız geriye dönük kronik rahatsızlık sebebi ile sağlık hizmetlerinden faydalanamadıklarını, adres tespiti ve bazı ilçelerde adres kayıt sisteminde yabancı uyruklulara yasaklama uygulamaları nedeniyle Batı Trakya Türkleri Türk Soylu oldukları halde diğer yabancı uyruklular gibi konumlandırılarak bu uygulamaların mağduru haline geldiklerini sayın bakana iletmişlerdir. Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sorunların çözümü noktasında her zaman yardımcı olmaya hazır olduklarını ve gereğini yapacaklarını dile getirmişlerdir. Sayın bakanımıza nazik kabullerinden ve Batı Trakya Türklerinin sorunlarına göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz.

İftar Yemeği akabinde Serdivan Belediye Başkanlığını ziyaret eden heyetimiz Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar tarafından makamında ağırlandı. Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken’in katılımıyla gerçekleşen ziyarette Batı Trakya Türkleri’nin sorunlarıyla yakından ilgilenen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdarın göstermiş olduğu nezaket ve misafirperverliği için teşekkür ediyoruz.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015