Ne Mutlu Türküm Diyene...
Genel Başkan Çanakkale'de Batı Trakyalı Öğrencilerle Buluştu
Geri Dön
Genel Başkan Çanakkale'de Batı Trakyalı Öğrencilerle Buluştu
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Avukat Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt ile birlikte Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sedat Murat’ı makamında ziyaret etti.
20/12/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt ve Çanakkale Temsilcisi Hamit Giroğlu ile birlikte Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ı makamında ziyaret etti.Ziyarete Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi hemşehrimiz Mesut Kalın Salih de eşlik etti.

Rektörlük ziyaretinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği heyetini Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak ve ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç karşıladı.

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ziyaretten ve Batı Trakya konusunda gerçekleştirilen fikir alışverişini içeren sohbetten duyduğu memnuniyeti diye getirdi. Batı Trakya ve dış Türkler konsun da üniversitenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini ve bundan sonrada edeceklerini belirten Murat, bizler bu geniş coğrafyadaki insanımızın başarılı ve örnek gösterilen bir nesile kavuşmasını istiyoruz. Bu coğrafyadaki insanımızı daha donanımlı hale getirmek hedefimindir dedi.

Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin’de; ” Öğrenci kardeşlerimizin evi olan üniversitemizde hocalarımızın bu sıcak yaklaşımını görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Çanakkale adeta Balkanların 3 eğitim üssünden biri olmuştur. Edirne ve Tekirdağ’da sayarsak toplamda 2500 kardeşimiz burada geleceklerini şekillendiriyor. Sizlere minnettarız ve bizlere verdiğiniz katkılar için teşekkür ediyoruz. Birçok eğitim projesinde üniversite olarak öncü konuma geldiniz bu alandaki liderliğinizi daha da ileri taşıyacağınızı umut ediyoruz. Bu sıcak kabullerinizden dolayı da başta Rektör Prof. Dr. Sedat Murat hocamız, yine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak hocamıza ve ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç hocamıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaret, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği yetkililerinin ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’a hediye takdimiyle sona erdi. 

Rektörlük ziyaretinin ardından Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin, Çanakkale’de öğrenim gören Batı Trakyalı öğrencilerle bir araya geldi. ÇOMÜ'de öğrenim hayatlarını sürdüren Batı Trakya Türk Azınlığı Mensubu  öğrenci gurubunun katıldığı yemeğe Çanakkele 18 Mart Üniversitesi’nden Rektor Yrd. Prof. Dr. Bünyamin Bacak, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, Tömer Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Ümit Eker, Türk Dili Bölüm Başkanı Ögretim Üyesi Dr. Melek Külcü, Doç. Dr. Abdullah Şahin, Doç. Dr. Esin Yağmur Şahin, Doç. Dr. Sevim İnal, Öğretim Üyesi Dr. Elmaziye Temiz, Öğretim Görevlisi Cumali Yaşar, Öğretim Görevlisi Mesut Kalın Salih ve Öğre Görevlisi Kemal Erkol da katıldı.

Burada söz alan Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin Rektor Yrd. Prof. Dr. Bünyamin Bacak ve ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç  kısaca duygu ve düşüncelerini gençlerle paylaştılar. Aynı zamanda gençlerin eğitim hayatları, gelecek planları ve diğer konularda da duygu ve düşüncelerini de dinleme fırsatı yakalanmış oldu.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015