Ne Mutlu Türküm Diyene...
Genel Başkan Tekirdağ'da Gençlerle Buluştu
Geri Dön
Genel Başkan Tekirdağ'da Gençlerle Buluştu
Genel başkan Av.Necmettin Hüseyin Tekirdağ'da öğrenim gören Batı Trakyalı öğrencilerle kahvaltıda buluştu.
17/12/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin Tekirdağ'da öğrenim gören Batı Trakyalı öğrencilerle kahvaltıda buluştu.

Kahvaltıya Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Teşkilat Başkanı Musa Yurt'ta katıldı. Temsilcilik çalışmalarına yönelik olarak sürdürülen çalışmalarda dönem dönem bir araya gelen öğrenci kardeşlerimizle buluşma yoğun katılıma sahne oldu. Toplantı açılış konuşmasını yapan Özkan Haşim bu kahvaltılı güzel buluşma nedeniyle hem genel başkanımıza hem hocalarımıza hem de siz değerli arkadaşlara teşekkür ediyoruz dedi.  Genç kardeşlerimiz tarafından yürütülen çalışmalar da bir araya geldiğimin gençleri dinleyen Genel Başkan Necmettin Hüseyin kahvaltıda aldığı sözde; “ Benim en fazla keyif aldığım grup öğrenci kardeşlerimin olduğu gruplar oluyor. Ben Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin gençlik kollarından yetişerek genel başkanlığına kadar tüm kademelerde görev aldım. Ancak ben sunu özellikle belirtmek istiyorum ben bu gruplara geleceğimiz gözüyle bakıyorum. Daha iyi eğitim alan, daha donanımlı ve bizlerden daha fazla birikime sahip olacak ufku geniş bir nesil olacak gözüyle bakıyorum. Sizler geleceğimizsiniz ve ben buraya özel önem veriyorum. Çanakkale, Edirne gibi burası da bir eğitim üssü oldu ve geleceğimiz için en sağlam çalışmaların yapılacağı yerlerden biriside Tekirdağ olmalıdır. Bakın hep birlikte olunca çok güzel oluyoruz. Beraber ve birlikte olalım bizlerin arasına girip ayrımcılığı tetikleyenlere de asla prim vermeyelim.  Çok yakında burada resmi olarak  temsilcilik olacak, hatta daha ileriye gidelim gerekirse şube olacak. Tek olacak, tek çatı altında gelecekten umudumuz gençlerimiz hep birlikte olacak. Şunu herkes bilmelidir. Türkiye’de Batı Trakyalının 73 yıldır evi olarak gördüğü tek çatısı vardır. Ve bu çatıda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’dir. Herkesin Türkiye’deki evidir. Sizleri seviyoruz ve sizlerle övünüyoruz. Başarılarınızla da gururlanmak istiyoruz. O yüzden sizler bu davaya sahip çıkın ama kendi alanlarınızda da gerçekten çok çalışın ve çok başarılı olun, bizleri ailelerinizi ve bu toplumu her zaman gururlandırın sizlerle buluşmaktan dolayı son derece mutluyum. Devamında da Çanakkale ve Edirne’deki arkadaşlarınızla buluştuğumda orada bu güzelliğinizi anlatacağım. Ayağınıza sağlık bizlerle oldunuz yüreğinize sağlık diyorum.” diyerek teşekkür etti.

Kahvaltılı toplantıda Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Deveci’de söz alarak gençlere hitap etti. Üniversitemiz Batı Trakya’lı kardeşlerimize her konuda destek olmak üzere imkanlarınız seferber ettiği gibi bizlerde her zaman bu genç kardeşlerimizin yanındayız. Ne zaman bir sorun yaşasanız ilk olarak gelin bizlerin kapısını çalın, bakın derneğiniz sizleri sahipleniyor, hocalarınız olarak bizler sahipleniyoruz, üniversitemiz, milletimiz sizi sahipleniyor. Sizlere düşen ödevde başarılı olmaktır. Bende bunu gerçekleştireceğinize eminim sizlerle olmaktan mutlu oldum en kısa sürede yine bir arada olma dileğiyle hepinizi gönülden selamlıyorum dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015