Ne Mutlu Türküm Diyene...
Genel Başkandan Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısına Ziyaret
Geri Dön
Genel Başkandan Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısına Ziyaret
Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mehmet Akalın’ı makamında ziyaret etti.
09/04/2018

Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mehmet Akalın’ı makamında ziyaret etti.

Batı Trakya konusunda güncel gelişmelerin değerlendirildiği görüşmede derneğimizin faaliyetleri konusunda da bilgi verildi. STK’lar ile bilim yuvası olan üniversitelerin iş birliğini önem verdiklerini belirten Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin Marmara Üniversitemiz gibi güzide bir üniversite ile çeşitli etkinliklerde bir arada olmaktan mutluluk duyacağımızı ve bu etkinliklerin kamuoyunda daha fazla ses getireceğini inandıklarını belirtti.

Hüseyin; “sizlerin bugün burada bu sıcak yaklaşımınızı görmek ve yürüttüğümüz mücadeleye desteğinizi hissetmek ve duymak bizler en önemli kazanımdır. Nazik kabulünüzden dolayı camiamız adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Kabulde Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mehmet Akalın’da “kendisinin Drama’lı olduğunu belirterek gönülden destek verdiğiniz mücadelenizde sizlere elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız. Bu faydalı görüşme ve ziyaretinizden dolayı da sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Prof.Dr.Mehmet Akalın Kimdir?

1962 yılında Uzunköprü/EDİRNE’ de doğdu. 1985 yılında İngiltere'de Bolton Üniversitesi Tekstil Bölümü'nden mezun oldu. 1987 yılında İngiltere de Salford Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini, 1991 yılında yine aynı Üniversitede Doktorasını tamamladı. Lisansüstü eğitimi boyunca Bolton Üniversitesi'nde çalıştı.  Daha sonra 1992 yılına kadar İngiltere'de üniversitede çalıştıktan sonra aynı yıl Marmara Üniversitesi'nde göreve başladı. 1994 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'nde Yardımcı Doçent, 1995 yılında aynı Fakültede Doçent ve 2000 yılında da Profesör oldu. Halen Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi'nde Profesör olarak çalışmaktadır.    

Üniversiteler Arası Kurul Doçentlik Jüri Belirleme Alt Komisyonu Üyeliği ve 2007-2010 döneminde Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. Halen Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir

Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı, İTKİB Avrupa Birliği Destekli MTK Projesinde Danışmanlık ve İstanbul Tekstil ve Hazır Giyim İhracatçılar Birliğinde Danışmanlık görevi yapmıştır. Uluslararası ve ulusal alanda yayınlanmış birçok bilimsel çalışması olan Prof.Dr. Mehmet Akalın çok iyi derecede İngilizce bilir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015