Ne Mutlu Türküm Diyene...
Geri Asla Dönmeyi Düşünmeyenlerin Zaferi Kutlu Olsun
Geri Dön
Geri Asla Dönmeyi Düşünmeyenlerin Zaferi Kutlu Olsun
Bu yıl, 103. yılı kutlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi hakkında açıklama yapan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin "Tarihimizi unutmadığımız gibi Unutturmamakla yolumuza devam etmek zorundayız” dedi.
18/03/2018

Bu yıl, 103. yılı kutlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi hakkında açıklama yapan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin "Tarihimizi unutmadığımız gibi Unutturmamakla yolumuza devam etmek zorundayız” diyerek, 

"Bundan tam 103 yıl önce 1. Dünya Savaşının en şiddetli sürdüğü dönemlerde İtilaf Devletleri Osmanlı'nın Başkenti İstanbul'u ele geçirerek müttefik devletlerden birini devre dışı bırakmak ve Çanakkale ile İstanbul Boğazının kontrolünü ellerinde tutarak Rusya'ya güvenli bir ikmal koridoru açma düşüncesi ile gelip dayandıkları Çanakkale Boğazı'nda 19 Şubat'ta başlayan deniz savaşı 18 Mart 1915'te Osmanlı Ordusunun zaferi ile bitmiştir. Geri çekilmek zorunda kalan İngiliz ve Fransız Donanmaları daha sonra 25 Nisan 1915'te Gelibolu Yarımadasına çıkarma yaparak denizden geçemedikleri Çanakkale Boğazını karadan zapt ederek geçmeyi denemiş ama 9 Ocak 1916'da Osmanlı Ordusunun büyük zaferi ile biten kara savaşını da kaybetmiş ve Çanakkale’yi geçememişlerdir. 

Toplamda 250 bin civarında şehidimizin olduğu deniz ve kara savaşında, bir o kadar da işgal kuvvetleri askeri hayatını kaybetmiştir.

Türk Ordusunun destan yazdığı ve Gelibolu Yarımadasının her metre karesine beş insan hayatının düştüğü düşünülür ise bugün sahip olduğumuz 783 bin 562 metre karelik bu vatan toprağının değerini daha iyi anlamış oluruz.

103 yıl önce omuz omuza mücadele eden kardeş Türk Milleti bugün de yine dış mihrakların kışkırtmaları ile kendini bilmezlere pabuç bırakmayacak ve geçirmekte olduğumuz bu zor günleri en kısa sürede atlatarak, kardeşçe Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet bekçileri olacaktır.

Bu düşüncelerle bu yıl 29 Ocak Milli Direniş Gününü 30.yılında Çanakkale’de andık. 600 kişilik bir ekiple manevi duyguları yaşadığımız bu kutsal topraklarda sesimizi duyurmaya çalıştık. Bir zaferin yaşandığı bu kutsal topraklarda başta Çanakkale Zaferinin Kara Savaşlarının gizli kahramanı ve Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve bugüne kadar ebediyete göç etmiş tüm şehitlerimizin ruhlarını şad ederek bir kez daha andık.

Bugün de  18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yılını Türk Milletinin bir bütün olarak bir arada ilelebet yaşaması inancı ile Geri Asla Dönmeyi Düşünmeyenlerin Zaferi Kutlu Olsun” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015