Ne Mutlu Türküm Diyene...
Güncel Seyahat Bilgilendirmesi
Geri Dön
Güncel Seyahat Bilgilendirmesi
Tarafımızdan 29.06.2020 tarihinde yapılan açıklamada kara sınırlarının açılmasını memnuniyetle karşıladığımız belirtilmiş, seyahat konusunda güncel bilgilerinin tarafımızdan paylaşılacağı ifade edilmiştir.
30/06/2020

Tarafımızdan 29.06.2020 tarihinde yapılan açıklamada Türkiye- Yunanistan arasındaki kara sınırlarının açılmasını memnuniyetle karşıladığımız belirtilmiş, seyahat konusunda güncel bilgilerinin tarafımızdan paylaşılacağı ifade edilmiştir.

Yunanistan ile Türkiye arasındaki iki kara sınır kapısı bu gece itibarı ile normal seyahat düzenine girecektir. Bu geceden itibaren gerek araç girişleri gerekse otobüs seferlerinin önündeki engeller birer birer kalkmaya başlayacaktır.

Ayrıca tüm Avrupa ülkeleri için geçerli olan AB sınırları için seyahat engelinin olmayacağı belirtilen Cezayir, Kanada, Gürcistan, Avustralya, Japonya, Karadağ Uruguay, Tunus, Tayland, Güney Kore, Sırbistan, Ruanda, Yeni Zelanda ve Fas olmak üzere 14 ülkenin vatandaşları için bu sınır kapılarından giriş çıkış yapabilecekleri belirtilmektedir. Yine Yunan vatandaşlığını koruyan Batı Trakya Türklerinin ve orada oturumu bulunan Türk vatandaşlarının geliş gidişlerinde nispeten yaşanan sıkıntıların sona ereceği öngörülmektedir. Geçerli olan mevcut uygulama değişmemesi durumunda daha önce olduğu gibi Schengen ülkesi vatandaşları ve Yunanistan’da oturma izni olan AB üyesi olmayan ülke vatandaşları da Yunanistan’a gelebileceği gibi üçüncü ülke vatandaşlarından; sadece AB vatandaşı aile üyelerine, sağlık çalışanları, araştırmacılara, yaşllılara bakanlara, sınır bölgesinde çalışanlara, tarımda mevsimlik işçilere, ulaşım ve denizcilik sektöründe çalışanlara, diplomatlara, askeri personele, insani yardım kuruluşları personellerine, öğrencilere, ekonomi açısından yararlı işlerde çalışanlara Yunanistan’a giriş izni verilecektir.

Bu gece itibarı ile açılan kara sınır kapılarından Türk vatandaşlarının Yunanistan’a girişine yönelik resmi net bir açıklama henüz yapılmamakla birlikte 01 Temmuz 2020 tarihi itibarı ile konunun uygulama yönünden netleşeceği belirtilmiştir. Tüm taleplerimize rağmen ısrarla yetkililer bu konuda olumlu veya olumsuz görüş bildirmekten kaçınmışlardır. Türk vatandaşlarının Yunanistan’a sorunsuz şekilde seyahat edebileceğine ilişkin açıklamanın yapılması veya AB tarafından risk olmayan ülkeler olarak belirlenen 14 ülkenin güncellenmesi durumunda tarafımızdan doğruluğu teyid edilmek kaydı ile bu konularda ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Yunanistan ve Batı Trakya’ya seyahat edecek üyelerimizin ve Türk vatandaşlarının seyahat planlamaların da sorun yaşamamaları için güncel açıklamalarımızı derneğimizin  www.bttdd.org.tr web portalı üzerinden ve derneğimizin sosyal medya hesaplarından takip etmeleri başkaca açıklamalara itibar edilmemesi önerilmektedir.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015