Ne Mutlu Türküm Diyene...
İskeçeden Kadınlarımızı Bursa da Ağırladık
Geri Dön
İskeçeden Kadınlarımızı Bursa da Ağırladık
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu' nun düzenlediği Bursa Gezisi kapsamında yaklaşık 60 kişiyi 3 gün boyunca Bursa' da misafir etti.
07/05/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu' nun düzenlediği Bursa Gezisi kapsamında yaklaşık 60 kişiyi 3 gün boyunca Bursa' da misafir etti.

İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Sevil Şerifoğlu başkanlığında Bursa' ya gelen yaklaşık 30 kadın ve 30 çocuktan oluşan grup, 3 gün boyunca BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları Üyeleri ve Dernek Görevlisi Zekeriya Osman rehberliğinde Bursa' nın tarihi ve turistik alanlarını gezdi.

Gezinin ilk gününde Kaplıkaya Cazibe Merkezi ve burada bulunan akvaryumu gezen gruptaki çocuklar ve anneleri daha sonra Kültürpark içerisindeki Lunapark' a giderek gönüllerince eğlendiler. İlk günün akşamında Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar' ın misafiri olarak Tarihi Merinos Tren İstasyonu' nda yemek yiyen grup burada BTTDD Bursa Şubesi Yöneticileri ile de bir araya geldi. Burada yaptığı açıklamada İskeçe' li kadın ve çocukları Bursa' da ağırlamaktan büyük memnunuyet duyduklarını belirten BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif Şube Yönetimi olarak Bursa' da ağırladıkları tüm Batı Trakyalılar için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini belirtti.

BURSA' NIN ÖNEMLİ MEKANLARI GEZİLDİ

Gezinin ikinci gününü de ağırlıklı olarak çocuklara ayıran grup sabah saatlerinde Panoroma 1326 Bursa Fetih Müzesi ile Hacivat ve Karagöz Müzesi ziyaretlerinden sonra tarihi Cumalıkızık Köyü' nü ziyaret ederek burada bulunan yöresel ürünler ile hediyelik eşyaları inceleyerek ögle yemeğini de Cumalıkızik Köyü' de yediler.

Ögle yemeğinden sonra Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi' ne geçen grup burada gerçekleştirilen gösterileri de yakından izleme fırsatı yakaladılar. Sonrasında Bursa Botanik Parki ve Bursa Hayvanat Bahçesi' ni gezen grup burada gönüllerince gezerek eğlendiler. Gezinin ikinci günü akşamında Hünkar Köşkü'nde BTTDD Bursa Şubesi' nin misafiri olan konuklar akşam yemeğini Hünkar Köşkü' nde yiyerek Bursa Manzarası eşliginde günün yorgunluğunu attılar. Yemek sonrası BTTDD Bursa Şubesi' ni ziyaret eden grup temsilcileri burada Şube Yöneticilerine misafirperveklikleri için teşekkür ederek Bursa' da çok güzel ağırlandıklarını belirttiler.

SON GÜN KAPALI ÇARŞI GEZİSİ

Gezinin son gününde tarihi Bursa Kapalı Çarşı ve Hanlar Bölgesini gezen misafirler tüm gezi boyunca kendilerinden desteklerini esirgemeyen BTTDD Bursa Şubesine teşekkür ettiler. Ayrıca grup adına gezinin son günü Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar' ı ziyaret eden Sevil Şerifoğlu grup adına son derece güzel bir gezi olduğunu belirterek Mustafa Dündar' a çeşitli hediyeler taktim etti

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015