Ne Mutlu Türküm Diyene...
İstanbul Göç İdaresi Müdürü'ne Ziyaret
Geri Dön
İstanbul Göç İdaresi Müdürü'ne Ziyaret
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, Genel Başkan Yardımcısı Besim İsmailbasa ve Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel ile birlikte, İstanbul Göç İdaresi Müdürü Hüseyin Elgörmüş ile görüştü.
27/12/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, Genel Başkan Yardımcısı Besim İsmailbasa ve Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel ile birlikte, İstanbul Göç İdaresi Müdürü Hüseyin Elgörmüş'ü ziyaret etti. 

Nuri Geziciden görevi devralan İstanbul Göç İdaresi Müdürü Hüseyin Elgörmüş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarı dileyerek kendisini tebrik etti. Ayrıca 15 Ağustos 2017 tarihine kadar olan uzun süreli ikamet başvuruları nedeniyle yaşanan yoğun çalışma temposundan dolayı kendilerine teşekkür etti.

Genel Başkan Hüseyin ;” Bizler için Türkiye’de oturum konusu ve bürokratik işlemlerde işimizi kolaylaştırma adına çok büyük kolaylık getiren süresiz ikamet tezkeresi uygulamasında başvuruların çok yoğun olacağını tahmin ediyorduk. Nitekim tahminimiz doğrultusunda da yoğun talep gördü bu süreçle göç idaremizin iş yükünü oldukça arttıran bu uygulamaya rağmen neredeyse tek sorun yaşanmadan özverili çalışmalarınızla bu süreci tamamlamış olmaktan dolayı tüm personeliniz adına sizlere teşekkür ediyoruz. Yeni yılla birlikte bu sürecin ikinci aşamasını yaşayacağız. Başvuruda bulunamayanlara adeta ikinci bir şans olacak ve bu dönemde de yapacağınız çalışmalarda sizlere şimdiden kolaylıklar diliyoruz. Sizden Önce sayın Nuri Gezici’nin de bu süreç içerisinde büyük emek sarf etti kendisine de gıyabında teşekkür ediyoruz. Yeni görevinde de başarılar diliyoruz. Sizleri de yüklendiğiniz yeni göreviniz nedeniyle tebrik ediyoruz. Günlük neredeyse üç bin kişiye hizmet veren bu kurumda hizmet kalitenizin giderek yükseldiğini görmek bizleri son derece memnun etmektedir. “ dedi.

Görüşmede Genel Başkan Necmettin Hüseyin, derneğimizin talepleri doğrultsun da Sayın Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’nun katkıları ile Kasım ayı içerisinde Göç Politikaları Kurulundan geçen ve imza aşamasında olan 31 Aralık 2017 tarihine kadar Türkiye’ye bir kez dahi olsa giriş yapmış olan  Batı Trakya Türk Azınlığı mensuplarının uzun süreli ikamete başvuruların genelgesinin gelmesini takiben başlayacağını ve 15 Ağustos 2017 tarihine kadar olan süreçte bu fırsatı kaçıranlar açısından sürecin yeniden başlayacak olmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Sayın Bakanımaza da bu konuda özellikle teşekkür ediyoruz.

İstanbul Göç İdaresi Müdürü Hüseyin Elgörmüş’te ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek. Sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak insan hayatını kolaylaştırıyoruz. Bizler her geçen gün hizmet kalitemizi geliştirmeye devam ediyoruz. Özellikle soydaşlarımızın hayatlarının daha da kolaylaştığını sizlerden duyduğumuza mutlu olduk ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Necmettin Hüseyin tarafından İstanbul Göç İdaresi Müdürü Hüseyin Elgörmüş’e faaliyetleri içeren kitap ile birlikte İbrahim Baltalı tarafından hazırlanan ve yeni yayınlanan  Batı Trakya Köyleri Ansiklopedisi  hediye edildi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015