Ne Mutlu Türküm Diyene...
İYİ Parti GİK Üyesinden Ziyaret
Geri Dön
İYİ Parti GİK Üyesinden Ziyaret
İYİ Parti GİK Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Karaman, Genel Merkezimizi ziyaret ederek Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ile görüştü.  
23/09/2019

İYİ Parti GİK Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Karaman, Genel Merkezimizi ziyaret ederek Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ile görüştü. Ziyaret esnasında Genel Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcımız Dr. Mehmet Hasanoğlu ve Genel Başkan Yardımcımız aynı zamanda K.Çekmece Şube Başkanımız Vedat H. Meşeli'de eşlik etti.

Prof. Dr. Murat Karaman, derneğimizi ziyaret etmesinin ana amacının, İYİ Parti içindeki yeni yapılanma çerçevesinde Uluslararası İlişkilar Başkanlığı olarak yurt dışında yaşayan soydaşlarımız, ayrıca anavatana göç ederek burada vatandaş olup veya oturma iznine tabi olarak yaşayan soydaşlarımız ile ilgili onların problemleri, ihtiyaçları ve beklentilerini birinci ağızdan öğrenebilmek ve bu konuda oluşturulacak doğru politikaları istişare etmek için gerçekleştirdiğini belirtti.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin de, Prof. Dr. Murat Karaman'ı ve özellikle de ziyaret sebebinden dolayı genel merkezde ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyduğunu belirterek "Bizler Lozan Antlaşması çerçevesinde karşılıklı mütekabileyet esasına bağlı olarak devletimiz Türkiye Cumhuriyetinin emri ile orada kalmış ve yaşamını devam ettiren Batı Trakya Türk Azınlığı olarak maalesef ki yaşadığımız topraklarda çok ciddi sıkıntılar ile karşı karşıyayız.

Yıllardır uygulanan hak gaspları ile neredeyse Lozan'dan doğan tüm haklarımız elimizden alınmış, bırakın bu mütekabbiliyet esasına dayalı pozitif haklarımızı, sıradan Yunan vatandaşı olarak var olan vatandaşlık haklarımız bile verilmemekte ve ciddi sıkıntılar ile karşı karşıyayız. Bu sebeple Batı Trakya Türk Azınlığı konusunda devletimiz Türkiye Cumhuriyetinin mutlaka var olan devlet politikasını belirttiğim gibi karşılıklı mütekabbiliyet esasına göre yaptırım uygulayarak sürdürmesi, biz orada yaşayan toplum için büyük önem arz etmektedir.

Anavatandaki kangrenleşen sorunlarımız ile ilgili ise, geçtiğimiz yıllarda konulan irade ile çoğunu çözdük, fakat uygulamaya yönelik bazı aksaklıklar da yaşamıyor değiliz. Bunların da hem mevcut iktidar kadrolarının, hem de siz değerli muhalefet partilerinin bugün buraya kadar gelerek de gösterdiğiniz hassasiyet ile de bunların da kısa sürede çözüleceğine olan inancım tamdır.

Ben bir kez daha 13 Şube, 5 Temsilcilik, 2 Vakıf ve 2 Spor kulübü ile Türkiye'de yaşayan yüzbinler ve doğduğu topraklarda varolma mücadelesini sürdüren Batı Trakya Türk Azınlığı mensupları adına, sizin nezdinizde İYİ Parti'ye bizlere karşı kulaktan dolma veya sadece bireysel söylemler ile değil temsil makamındaki kurumları direkt ziyaret ederek belirleyeceğiniz doğru politikalar tüm yurt dışı Türk'leri açısından büyük önem arz ettiğinden, bu doğru stratejinize ve ziyaretinize teşekkür ederim" dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015