Ne Mutlu Türküm Diyene...
Kadın Kollarımız Kermesi Zeytinburnu'nda Gerçekleştirildi
Geri Dön
Kadın Kollarımız Kermesi Zeytinburnu'nda Gerçekleştirildi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Kadın Kollarının “Ana Kucağı Bursu Projesine”katkı sağlamak amacıyla düzenlediği kermes, Zeytinburnu Batı Trakya Camii yerleşkesinde 1 Aralık Cuma günü gerçekleştirildi.
01/12/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Kadın Kollarının “Ana Kucağı Bursu Projesine”katkı sağlamak amacıyla düzenlediği kermes, Zeytinburnu Batı Trakya Camii yerleşkesinde 1 Aralık Cuma günü gerçekleştirildi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin yanı sıra Teşkilat Başkanı ve Batı Trakya Cami Vakfı Başkanı Musa Yurt, Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler, Genel Başkan Yardımcısı Besim İsmailbasa, Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı  Av. Hasan Yazıcı, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Hasan Şahin, Genel Merkez Kadın Kolları Üyeleri Elif Çalık Güven, Nilgün İsmailbaşa, Gülşen Kocaahmet, Arzu Kocaahmet, Canan Hacıdeli, Nesrin Erkuzu Sakalı, Nevin İsmailbaşa, Canan Güler, Emine Ruşen,Burcu Şahinli, Fatma Şaban ve çok sayıda Batı Trakya'lının katıldığı etkinliğe çevre halkı da yoğun ilgi gösterdi. 

Batı Trakya’ya özgü damak tatlarının beğeniye sunulduğu kermeste “Ana Kucağı Burs Projesine”  katkı sağlanarak bu yıl da geçmiş yıllardan çok daha fazla öğrenciye burs verebilme imkanına kavuşmaları münasebeti ile mutlu olduklarını açıklayan Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Nalan Hacıdeli, " Katılıp destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca  2018 yılında koyduğumuz hedef doğrultusunda Kadın Kurultayımızıda şube kadın kollarının katkılarıyla gerçekleştirmek istiyoruz, Bugün bu etkinliğimiz için emeğini ve katkısını ortaya koyan başta ekip arkadaşlarımız olmak üzere tüm hemşehrilerimizede tekrar  teşekkür ederim. " dedi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin yaptığı açıklamada "Kadın Kollarımızın başarı ile yürüttüğü  Ana Kucağı Burs Projesi Genel Merkez olarak bizim derneğimizin sosyal  dayanışma yönüyle en önemli projelerinden biridir. Batı Trakya'dan kopup gelen ve burada öğrenimlerine devam eden öğrencilerimize bir nebze katkı sağlamak toplum dayanışması adına büyük önem arz etmektedir. İstanbul dışındaki bazı şubelerimizde bu konuda bu son 2-3 yıldır bu insiyatifi ele almaya başladı. Dayanışma yönümüz giderek arttığını görüyoruz. Bugün gördüğümüz gibi  burada kadın kollarımız kendi emeklerini katarak hazırladıkları Batı Trakya'nın yöresel damak tatlarını kermese katılanlara sunmakta ve bursiyer öğrencilerimize katkı sağlamaktadırlar. Yarın aynı şekilde İzmit Şubemizde yöresel lezzetlermizi şube merkezimizde katılımcılara sunacak. Ben başta bugün kadın kolları başkan ve üyelerini, yine buraya gelip katkı sağlayan tüm hemşehrilerime, gönlü Batı Trakya ve bizimle olan herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Kermesten yansımalar.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015