Ne Mutlu Türküm Diyene...
Kadın Kollarımızdan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Buluşması
Geri Dön
Kadın Kollarımızdan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Buluşması
Genel Merkez Kadın Kollarımız 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Zeytinburnu Şubemizde geniş katılımla gerçekleştirdi. Etkinliğe katılan bayanlara ev yapımı yöresel lezzetler sunuldu.
09/03/2018

Genel Merkez Kadın Kollarımız 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Zeytinburnu Şubemizde geniş katılımla gerçekleştirdi. Etkinliğe katılan bayanlara ev yapımı yöresel lezzetler sunuldu.

Kadın Kolları Başkanı Nalan Hacıdeli yaptığı konuşmada;  “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüzü Kutlar, bugün burada gerçekleştirdiğimiz her etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan, yardımlarını ve desteklerini her fırsatta hissettiren değerli Batı Trakya Türk Kadınına teşekkür ediyorum ve dünyayı güzel kılan tüm kadınlarımıza iyi ki varsınız diyorum” dedi.

Toplantıya gelişinde şube ve spor kulübümüz ile genel merkezimiz adına karanfilleri teker teker takdim eden genel başkan daha sonra kürsüye çıkarak kısaca duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin yaptığı konuşmada: “Öncelikle hepinizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum. Baş tacımız olan kadınlarımızın Kadın Kollarımıza verdiği destek ile bugün burada 100’ aşkın kadını, geçtiğimiz günlerde Bursa’da 800 kişilik kadın topluluğunu bir arada gördük. İzmit ve Soma şubemizde yapılan faaliyetlerimiz ile de artık yüzlerle ifade edilen katılımlarla etkinliklerin gerçekleştiğini görüyoruz. Sizlere bugün buradan önümüzdeki ay içerisinde İzmit’te toplayacağımız en az bin kişilik kurultayımızla sadece ve sadece sizlerin yaşadığı sorunların enine boyuna tartışılacağı kurultayın gerçekleştireceğimizin müjdesini vermek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde tüm şehirlerdeki Kadın Kollarımız ile Bursa’da bir araya gelerek bu kurultaya ilişkin hazırlıkları değerlendirdik. Yaşamınızın içindeki her alana dair konuların tartışılma imkanı bulmasını istiyoruz. Bugüne kadar yapılan beş tane uluslar arası büyük kurultayımız oldu ancak bu kurultaylarımıza maalesef Batı Trakya Kadınını tam anlamıyla taşıyamamıştık. Bu kez kadın kurultayımızın sonucu ile oluşacak sağlam bir zeminde bir komisyonunda sadece ve sadece bu konuya özgülenmesini sağlayacağız. Geçmişte bunun yapılmamış olmasını bir eksiklik olarak görüyoruz” dedi.

Konuşmasının devamında Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin “ bugüne kadar bir çok vesile ile bir araya geldiğimiz toplantılarımızda varlığınızla bizlere çok büyük destek verdiniz. Sizleri gördükçe kendimizi güvende hissettik ve daha büyük bir istekle çalışmaya devam ettik. Verdiğiniz bu destekten dolayı bizlere hakkınızı helal ediniz, hep birlikte yola devam edeceğimize olan inancımızla hepinizi saygıyla selamlıyor, büyüklerimin de ellerinden öpüyorum” dedi.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015