Ne Mutlu Türküm Diyene...
Karanlık Geceyi Aydınlatan Demokrasi Şehitlerimizi Asla Unutmayacağız
Geri Dön
Karanlık Geceyi Aydınlatan Demokrasi Şehitlerimizi Asla Unutmayacağız
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, 15 Temmuz Demokrasi Ve Birlik Günü’nün 7. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada “15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden başta üyemiz Batı Trakyalı kardeşimiz Mustafa Cambaz olmak üzere tüm kahraman demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yüce Türk Milleti, Karanlık Geceyi Aydınlatan Demokrasi Şehitlerimizi Asla Unutmayacak ” dedi.
15/07/2023

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, 15 Temmuz Demokrasi Ve Birlik Günü’nün 7. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, “15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden  başta üyemiz Batı Trakyalı kardeşimiz Mustafa Cambaz olmak üzere tüm kahraman demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, Türk Milleti sizleri gurur ve minnetle yad ediyor, bu vahim olaylarda yaralanan gazilerimize de bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı, güzel ve uzun bir yaşam dileriz. ” dedi.

Genel Başkan Hasan Küçük; " 15 Temmuz 2016 günü darbe girişimiyle karşı karşıya kalan Türkiye, milleti ve devletiyle omuz omuza verdiği direniş ve mücadeleyle tüm dünyaya örnek teşkil etmiştir. Millet iradesini yok sayarak Türk demokrasisini hedef alan bu hain girişim, demokrasiye bağlılığı tescillenmiş kahraman ve vatansever ordumuzun değerli mensupları ile polisimiz ve Türk Milleti’nin demokrasiyi ve seçilmiş iradeyi korumak adına gösterdiği destansı direnişle bu hain kalkışma durdurulmuş ve bastırılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmak, anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve kendilerinin emellerine hizmet etmeye uygun bir düzen kurmak maksadıyla, millete karşı başlattıkları hain kalkışmanın 7. yılında, bu girişimi ve bu giriş,ime teşebbüs edenleri bir kez daha nefretle lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz. 

Yedi yıl önce gecenin karanlığını aydınlığa kavuşturmak, bağımsızlığımızı korumak yolunda cesaretle adım atan milletimizin her ferdine şükranlarımızı sunuyoruz. Kahraman gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyor, vatan uğruna gözünü kırpmadan can vererek karanlık geceyi aydınlatan şehadete ulaşan üyemiz Batı Trakyalı sevgili kardeşimiz Mustafa Cambaz’ın da aralarında bulunduğu kahraman Türk evladı şehidlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Yüce Türk Milleti, Karanlık Geceyi Aydınlatan Demokrasi Şehitlerimizi Asla Unutmayacak “ dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015