Ne Mutlu Türküm Diyene...
Kınama
Geri Dön
Kınama
Zikretmek dahi istemediğimiz Meliha Akyol’un ifadelerini şiddetle kınıyoruz. Meliha Akyol’u toplumdan özür dilemeye ve ilgilileri gereğini yapmaya davet ediyoruz.
18/06/2018

Mübarek ramazan bayramında bir kez daha şahit olduk ki dilin kemiği yok. Böylesine mübarek bir günde hele hele bizlerle bir hafta öncesinde aynı iftar sofrasına oturmuş birinin basına yansıyan ve tüm toplumumuzu rencide eden ifadelerini görmenin, duymanın şaşkınlığını yaşıyoruz. Her zaman Batı Trakya ve Balkanlardaki mücadelenin siyaset ve partiler üstü konumuyla devam ettirilmesi gerektiğini vurguladığımız ve buna daha da özen gösterdiğimiz özellikle böyle bir dönemde, hiçbir siyasi ve insani düşünce ile tarif edilemeyecek ifadeler karşısında toplumumuz adına sessiz kalmamız mümkün değildir.

Tarihini bilmeyenlerin kullanabileceği ifadeleri zikredenin öncelikle şunu bilmesi gerekir; kullandığınız o ifadeyi zikretmeksizin o insanların Balkanları Türk Yurdu yapan insanların torunları, tarihte kurulan İlk Türk Cumhuriyetinin kurucuları olduğunu ve yaklaşık yüz yıldır azınlık olarak yaşamalarına rağmen kendi kişiliklerinden, benliklerinden ve değerlerinden taviz vermeksizin dimdik şekilde var olma mücadelesini sürdürdüklerini, tüm dünyaya da sesini duyurmaya çalıştıklarını bilmeniz gerekir. Kendini ifade etmekten uzak dediğiniz o toplum bugüne kadar tüm ülkenin dertlerini dile getiren Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde görev alan değerli bakanları, değerli bürokratları aralarından çıkarmıştır. Bu ülkede her alanda önemli değer ifade eden insanları bünyesinde barındırmıştır. Bu ülke için bırakın düşüncelerini ifade etmekten çekinmeyi, hiç düşünmeden vatan için göğsünü siper eden, canını veren Mustafa Cambaz gibi 15 Temmuz Şehidini  bağrından çıkarmıştır.  

Bu nedenle zikretmek dahi istemediğimiz kullandığınız ifadeleri şiddetle kınıyoruz. Meliha Akyol’u Batı Trakya Türk toplumundan  özür dilemeye ve ilgilileri gereğini yapmaya davet ediyoruz.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015