Ne Mutlu Türküm Diyene...
Kuruluşumuzun 73.Yılını Kutluyoruz
Geri Dön
Kuruluşumuzun 73.Yılını Kutluyoruz
73. kuruluş yılını kutladığımız derneğimizin kurucularına, başkanlarına, yöneticilerine ve bir bütün olarak bir camia olgusuyla dava mücadelesini beklentisiz olarak yürüten tüm üyelerimize teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.
09/09/2019

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nin 73. Kuruluş yılı nedeniyle Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Necmettin Hüseyin  açıklamasında; “1946 yılında kurulan ve kurumsallaşarak bu gün 73. kuruluş yılını kutladığımız derneğimizin kurucularına, başkanlarına, yöneticilerine ve bir bütün olarak bir camia olgusuyla dava mücadelesini beklentisiz olarak yürüten tüm üyelerimize teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ebediyete intikal edenleri de rahmet ve minnetle anıyoruz.

Rahatlıkla ve her zaman onurla söylediğimiz üzere derneğimiz halen Batı Trakya da yaşamaya devam eden insanımızın mücadelesine katkı sağlamak üzere 73 yıllık mücadele anlayışı yanında, Türkiye’de faaliyetlerinde ve benimsediği üslup açısından iç siyasetten uzak partiler ve siyaset üstü bir tarzı benimsemiş olup Türkiye’de yaptığı etkinliklerde kültürel değerlerin ve dayanışmanın ön plana çıkarıldığı çalışmalarla üyeleriyle bütünleşmeyi sağlamıştır.

Bu bütünleşmenin sonucu da dört yıl önce göreve başladığımız günden itibaren semeresini vermiş derneğimizin çalışmaları ile anavatanda elli yıldır kronikleşmiş sorunlar bir bir çözülmüş ve Batı Trakya Türkleri adına sorun olarak nitelenen konularda minimal seviyeye inmiştir.

Yine bugünlerde bürokrasinin uygulamaları ile bazı konularda önümüze çeşitli sorunlar çıktığına tanıklık ettiğimiz bir dönemi yaşasak da kurumların yapısal dönüşümü esnasında uygulama hatalarından kaynaklandığını görmekte ve bu sorunlar karşısında gerekli girişimlerde de süratle bulunmaktayız. Bu sorunlarla ilgili görüşlerimizi de teker teker kamuoyu ile paylaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Yabancı Öğrenci Sınavı ile ilgili yerleştirmeler dahil olmak üzere, SGK’dan isteğe bağlı BAĞKUR emekliliklerinde karşılaşılan sorunlar yanında kronik hastalarda SGK tarafından tedavi ve ilaç giderlerinin karşılanmasına ilişkin sıkıntılarıda sonuçlandıracağmızı düşünmekteyiz.   

Her zaman olduğu gibi Batı Trakya'daki sorunların çözümüne yönelik yürüteceğimiz çalışma stratejilerimizin yanında, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak kendi üyelerimize yönelik sorumluluklarımızı da aksatmadan devam ettirdiğimiz ortadadır.

Şubelerimize kalıcı yer tahsisi ve sosyal donatı alanları kazandırmak için yaptığımız  çalışmalara ilişkin de kesin ve net sonuçları bu ay içerisinde üyelerimizle paylaşacağız. Bunun yanında teşkilatlarımızı da güçlendirme adına kadınlarımız, gençlerimiz, iş dünyamız ve akademisyenlerimizle önümüzdeki dönemde top yekün olarak sosyal ve kültürel alanda çalışma ağımız genişletilecektir.  

Şüphesiz ki birileri zaman zaman bizleri bölmeye, parçalamaya çalıştıkça bizler daha da güçleniyoruz. Güçlenmeye de devam edeceğiz. Yine yerinde mücadele eden doğduğumuz topraklarda STK’larımızın da işinin ehli yönetici kadrolarının yürüttüğü mücadeleye her zaman olduğu gibi desteklememiz kurum olarak tüzüğümüzle belirlenmiş asli görevimizdir. Derneğimiz bu bağlamda Batı Trakya'ya yönelik çalışmaları Lozan Antlaşmasından ve anavatan Türkiye ile devletimiz Yunanistan arasında imzalanan ikili antlaşmalar, protokollerden doğan ve bu güne kadar gasp edilen tüm haklarımızı geri kazanana kadar her platform ve alanda legal, demokratik, hukuk çerçevesinde, ayrımcılık yapmadan, Yunanistan anayasasından doğan vatandaşlık haklarımızı sonuna kadar kullanarak top yekün bir mücadelenin yürütüldüğü  ve yürüteceği tartışmasızdır.

Batı Trakya’da son yıllarda toplum üzerinde artan baskılara rağmen kurumlarımızın ve yöneticilerimizin dik duruşlarını da ayakta alkışlıyoruz. Yunanistan’da ki iktidar değişimi sonrasında bir değişim yaşanmadığını görmek Yunanlı siyasilerin çözümden uzak durma çabası içerisinde olduklarını göstermektedir.  Bizleri bu yolla mücadeleden uzaklaştıracaklarını düşünmeleri yada sorunları çözümsüz bırakarak daha da ağırlaştırmalarının ve çekilmez hale getirerek kendileri lehine bir süreç işleteceğini düşünmeleri beyhudedir. Bilmelidirler ki inancımızın kırılması ve devam eden mücadeleyi intikaya uğratılmaları asla mümkün olmayacaktır. Bizler bu duygularımızı ve düşüncelerimizi her zaman ifade ediyoruz. Tekrara girdiğini düşünenlerin gözden kaçırdığı tek şey aslında doğru yolumuzdaki kararlılığımızdır. Böyle bilmeleri gerektiğini bir kez daha dile getirmeyi bir görev olarak adlediyoruz.  

73 yıllık yolculuğumuzda bu davaya büyük katkı sağlayan insanlarımızın mücadelesini unutmakta mümkün değildir. Yeri doldurulamaz dava adamlarının bu vesile ile anısını ve hatırasını da yaşatmaya da bu camia her zaman olduğu gibi şüphesiz devam edeceğini belirtmek isteriz.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin 73. Kuruluş yılını bir kez daha kutlar tüm camiamıza hayırlı olmasını temenni ederim. Genel Başkan olarak 73 yıldır birlik beraberlik içinde, partiler üstü konumu ile siyasetten uzak partiler ve siyaset üstü konumda kalan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin bundan sonra da bu konumundan asla taviz vermeden yürüyüşüne devam edeceğinden şüphem olmadığı gibi geleceğin bizlere güzel günleri müjdeleyeceği inancımla  Batı Trakya Türklerine ve Batı Trakya sevdalısı dostlarımıza saygılarımı sunarım ” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015