Ne Mutlu Türküm Diyene...
Mücadelenin Adı Batı Trakya Davasının 72 Yıllık Çınarı
Geri Dön
Mücadelenin Adı Batı Trakya Davasının 72 Yıllık Çınarı
1946 yılında kurulan ve kurumsallaşarak bu gün 72. kuruluş yılını kutladığımız derneğimizin kurucularına, başkanlarına, yöneticilerine ve bir bütün olarak bir camia olgusuyla dava dernekçiliğini beklentisiz olarak yürüten tüm üyelerimize teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ebediyete intikal edenleri rahmet ve minnetle anıyoruz.
09/09/2018

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nin 72. Kuruluş yılı nedeniyle ile bir açıklama yapan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin açıklamasında;

“1946 yılında kurulan ve kurumsallaşarak bu gün 72. kuruluş yılını kutladığımız derneğimizin kurucularına, başkanlarına, yöneticilerine ve bir bütün olarak bir camia olgusuyla dava dernekçiliğini beklentisiz olarak yürüten tüm üyelerimize teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ebediyete intikal edenleri de rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Necmettin Hüseyin: “Derneğimiz halen Batı Trakya da yaşamaya devam eden insanımızın mücadelesinde katkı sağlamak üzere 72 yıllık mücadele anlayışı yanında, burada faaliyetlerinde ve benimsediği üslup açısından iç siyasetten uzak partiler ve siyaset üstü bir tarzı benimsemiş olup Türkiye’de yaptığı etkinliklerde kültürel değerlerin ve dayanışmanın ön plana çıkarıldığı çalışmalarla üyeleriyle bütünleşmeyi sağlamıştır.

Bu bütünleşmenin sonucu da son üç yılımızda semeresini vermiş derneğimizin çalışmaları ile anavatanda 50 yıldır kronikleşmiş sorunlar yayınlanan genelgeler ile bir bir çözülmüş ve Batı Trakya Türkleri adına sorun olarak nitelenen konular sayılı duruma gelmiştir. Batı Trakya camiası olarak artık odaklanacağımız ve hedefte sorunların çözülmesi için mesai harcayacağımız asıl çalışma alanımız doğduğumuz topraklar olan Batı Trakya diye vurgulayarak geçtiğimiz yıl mesajımızda dile getirmiştik. Batı Trakya'daki sorunların çözümüne yönelik yürüteceğimiz çalışma stratejilerimizin yanında, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak üyelerimize yönelik sorumluluklarımızı da aksatmadan devam ettirdiğimiz ortadadır.

Bunların başında da göreve geldiğimizden beri yürüttüğümüz strateji ile şubeler aracılığı ile tabana yönelik faaliyetlerimizi arttırarak devam ettirerek, şubelerimize kalıcı yer tahsisi ve sosyal donatı alanları kazandırmak için girişimlerde bulunacak ve davamızı kamuoyunda gündemde tutmak için gerekli tüm çalışmaları yürüteceğiz demiştik bu konuda müjdelerin yaklaştığı bir dönemi yaşamaktan dolayı da kendimizi gönül rahatlığı içerisinde hissediyoruz. Son üç yıl içerisinde üye sayımızın neredeyse yüzde 25 artması da üyemizin kurumuna nasıl sahip çıktığının en önemli göstergesidir.

Doğduğumuz topraklar Batı Trakya'ya yönelik çalışmalarımızı da Lozan Antlaşmasından ve anavatan Türkiye ile devletimiz Yunanistan arasında imzalanan iki antlaşmalar, protokollerden doğan ve bu güne kadar gasp edilen tüm haklarımızı geri kazanana kadar her platform ve alanda legal, demokratik, hukuk çerçevesinde, ayrımcılık yapmadan, Yunanistan anayasasından doğan vatandaşlık haklarımızı sonuna kadar kullanarak top yekün bir mücadelenin yürütüldüğü bir ortamı yaşıyoruz. Çıkarılan tüm zorluklar karşısında tüm kurum ve kuruluşların tek bir söylem ve aynı talepler etrafında odaklandığını görüyoruz.

Batı Trakya’da son yıllarda artan baskılara rağmen kurumlarımızın ve yöneticilerimizin dik duruşlarını da ayakta alkışlıyoruz.

Tabi bunların yanında geçtiğimiz yılı, bazı özel insanları kaybetmenin verdiği hüznü ve acıyı da bir arada yaşadığımız bir yıl olarak geride bıraktık. Bu davaya büyük katkı koyan bu insanların mücadelesini unutmak mümkün değildir. Yeri doldurulamaz dava adamlarının anısını ve hatırasını yaşatmaya da bu camia şüphesiz devam edecektir.

Genel Başkan olarak 72 yıldır birlik beraberlik içinde, partiler üstü konumu ile siyasetten uzak kalan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin bundan sonra da verimli çalışmalar yürüterek, kardeşlerimizin sorunlarına yönelik hedefindeki çalışmaları başarı ile sonuçlandıracağının bilinci ve mutluluğu ile bir kez daha Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin 72. Kuruluş yılını kutlar tüm camiamıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015