Ne Mutlu Türküm Diyene...
Muhacirler Kaybedilmiş Toprakların Asli Unsurudr.
Geri Dön
Muhacirler Kaybedilmiş Toprakların Asli Unsurudr.
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, Bir televizyon programında BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Boşnak kökenli soyadı üzerinden sarfettiği sözleri talihsiz bir açıklama olarak nitelendirdi.
13/04/2023

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, Bir televizyon programında BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Boşnak kökenli soyadı üzerinden sarfettiği sözleri talihsiz bir açıklama olarak nitelendirdi.

Küçük “Rumeli ve Balkan camiası olarak defalarca söylediğimiz gibi soydaşlarımız bulundukları coğrafyalarda Türk oldukları için yıllarca bedel ödediler ve halen ödemektedirler. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk dahil olmak üzere biz Balkan ve Rumeli insanı, şanlı tarihimiz boyunca vatan, millet, bayrak ve ezan için mücadele etmiş, kutsal değerlerini kaybetmemek için canını vermiş, isimleri, dinleri değiştirilmeye çalışılmış, her türlü mezalime, soykırıma, asimilasyona, baskıya, zulme, hor görülmeye, hapislerde ömrünü tüketmeye, binbir türlü işkenceye göğüs germiş, tüm bunlara rağmen ölümü seçmiş ama dininden, vatanından ve bayrağından asla taviz vermemiş insanlar ve onların evlatlarıyız.

Türkiye Cumhuriyeti Balkanlardan Kafkaslara kadar kendisini bu vatanın evladı gören herkese kucağını açmış, birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek, her yönüyle tüm milli benliğimizi, kültürümüzü ve tarihsel hassasiyetlerimizi en berrak şekliyle yaşatmak adına bizler, Balkan ve Rumeli Coğrafyasından göç etmiş Evladı Fatihanlar olarak tüm gücümüz, duyarlılığımız, karakterimiz ve inancımızla; anavatanımız, Türkiye’mizin en sadık ve cesur evlatlarıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: “Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır.” Bugün muhacir diye küçümsenenler ricat hatlarımızın en cesur ve en son savunucularıdır.

Bizler, bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı bayrağımızın altında huzur içinde yaşamak uğruna varımızı yoğumuzu geride bırakarak muhacirliği göze almış insanlarız. Geride bıraktıklarımız arasında yaşadığımız coğrafyalarda bizleri açık hedef haline getiren soyadlarımız da var.

Rumeli ve  Balkan coğrafyasında isimlerin, tıpkı Soyadı Kanunu öncesine kadar olduğu gibi, kişinin kendi adı, babasının adı ve üçüncü isim olarak dede adı veya sülale lakaplarından oluştuğu bilgisinden yoksun sarf edilen sözler bizleri derinden yaraladığı gibi, bu konuların siyasi tartışmaların malzemesi haline getirilmesi üzücü ve kabul edilebilir olmaktan uzaktır, bu sebeple de BBP Genel Başkanı Sayın Destici’yi tüm Rumeli ve Balkan Coğrafyasındaki  soydaşlarımızdan özür dilemeye davet ediyorum” dedi

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015