Ne Mutlu Türküm Diyene...
Mutlu Bayramlar Diliyoruz
Geri Dön
Mutlu Bayramlar Diliyoruz
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin yaptığı açıklama ile başta Türkiye Cumhuriyeti, Balkanlar ve Batı Trakyadaki kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını tebrik etti.
23/05/2020

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin yaptığı açıklama ile başta Türkiye Cumhuriyeti, Balkanlar ve Batı Trakyadaki kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını tebrik etti. 

Genel Başkan Hüseyin açıklamasında ;

 " Değerli kardeşlerim, Sevgili Batı Trakyalılar,

Zorlu bir süreci elbirliği ile atlatmaya çalışıyoruz. İki bin yirmi yılı başından itibaren etkisini göstermeye başlayan ve Mart ayında bizlerinde vahim boyutu ile yüzleştiği bir süreci atlatmak üzere mücadelemizi sürdürüyoruz.

Dernek olarak her ne kadar toplu katlımla faaliyetlerimizi gerçekleştirme şansımız olmasada, şube ve lokallerin kapalı olması zorunluluğu olsa da, bu süreçte derneğimiz hizmet adına çalışmalarını sürdürdü. Yaşanan süreçte İstanbul, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ ve diğer illerde kalan öğrenci kardeşlerimizin Batı Trakya’ya dönüşü organize edilmiş, buradaki diğer Yunan vatandaşı üyelerimizin Batı Trakya’ya dönüşü sağlanmış, bu süreçte orada olup ta yaşamını Türkiye’de sürdürenlerin ise dönüş yapmaları sağlanmıştır. Ayrıca Ramazan ayı münasebeti ile de Zeytinburnu, Bakırköy, Üsküdar, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, İzmir, İzmit, Adapazarı, Bursa, Soma, Yalova, Edremit ve Keşan şubelerimiz ile birlikte Konya, Eskişehir, Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ temsilciliklerimiz vasıtasıyla da ihtiyaç sahiplerine bizzat ulaşılmıştır.

Bu süreçte emek veren değerli yöneticilerimize, şube başkanlarımıza ve temsilcilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Son beş yıldır gösterilen yüksek performansın bir tesadüf olmadığını bu süreçte bir kez daha gösteren her bir yönetici ve üyemizi ayakta alkışlıyorum.

Diğer taraftan bakıldığında pandemiyle mücadeleye rağmen bu süreçte azınlığa karşı baskıların konuşulduğu bir dönem yine bizlere yaşatıldı. Her fırsatı kollayan Yunan derin devleti ve faşist zihniyeti toplum tarafından muteber kişiler olarak görülmeyen kukla atanmışların etrafında yürütülen tartışmalarla geleneksel ramazan davulumuza ve minarelerimizdeki ezanımıza karşı fırsatçılığa girişmiş ve gündemde kalma gayreti içerisinde olmuşlardır. Ancak mücadelesini azınlık süreci boyunca inançla sürdüren Batı Trakya Türklerinin koyduğu net tavır ile bir kez daha anlayacakları dilden cevaplarını almışlardır. Bundan sonra da almaya devam edeceklerdir. Batı Trakya Türk Azınlığı kendi adına kendi sözünü söylemeye ve gerektiğinde de amacına ulaşacak eylemini gerçekleştirmeye muktedirdir. Toplum aklını yok sayarak ve birilerinin toplumun mücadelesine yön vermeye kalkışması, azınlığımız tarafından benimsenmeyen düşüncelerin dikte edilmesi kimsenin haddine de değildir.

Sağlığın tüm dünyada öncelenmiş konu olarak gündemimize yerleştiği bu süreçte çok şükür ki en az düzeyde kaybı yaşayan bir toplum olduk. Gerek Yunanistan’da, gerekse Türkiye’de etkili önlemlere sağlanan uyumla kayıplar minimal düzeyde kalmış ve daha büyük acılarla karşı karşıya kalınması önlenmiştir. Ancak şüphesiz ki her kayıp çok önemlidir. Bu süreçte yaşamını yitiren tüm kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve toplumumuza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Her ne kadar bu bayram alıştığımız geleneksel bir bayram olmasa da, bu süreçten çıkmak üzere bugün ileriye dönük umutlarımızı yeşertip yaşayabiliyorsak sağlık kahramanlarımız sayesinde yaşıyoruz. Bu süreçte hayatlarını kaybeden sağlık kahramanı görev şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Tüm kahramanlarımızı saygı ile bir kez daha selamlıyoruz.  Sağlıklı normalleşen bir yaşam içerisinde kardeşliğin kazandığı bir dünyada dostça, huzur içerisinde nice bayramlar geçirmemiz dileği ile tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını  bir kez daha tebrik ederim. ” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015