Ne Mutlu Türküm Diyene...
Nice 71. Yıllara
Geri Dön
Nice 71. Yıllara
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nin 71. kuruluş yılı münasebeti ile Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin bir açıklama yaptı.
09/09/2017

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'nin 71. Kuruluş yılı münasebeti ile bir açıklama yapan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin açıklamasında;

“1946 yılında kurulan ve kurumsallaşarak 70. yılını tamamlayan ve bu gün 71. kuruluş yılını kutladığımız derneğimizin kurucularına, başkanlarına, yöneticilerine ve bir bütün olarak bir camia olgusuyla dava dernekçiliğini beklentisiz olarak yürüten tüm üyelerimize teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ebediyete intikal edenleri rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Hüseyin: “Derneğimiz halen Batı Trakya da yaşamaya devam eden insanımızın mücadelesinde katkı sağlamak üzere 71 yıllık mücadele anlayışı yanında, burada faaliyetlerinde ve benimsediği üslup açısından iç siyasetten uzak partiler ve siyaset üstü bir tarzı benimsemiş olup Türkiye’de yaptığı etkinliklerde kültürel değerlerin ve dayanışmanın ön plana çıkarıldığı çalışmalarla üyeleriyle bütünleşmeyi sağlamıştır.

Bu bütünleşmenin sonucu da 70. yılımızda semeresini vermiş, başta eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’nun katkıları ve derneğimizin çalışmaları ile anavatanda 50 yıldır kronikleşmiş sorunlar yayınlanan genelgeler ile bir bir çözülmüş ve Batı Trakya Türkleri süresiz İkamet Tezkeresi alır duruma gelmiştir.

Anavatanda uygulamaya yönelik kalan bir - iki detay dışında sorun kalmamasının rahatlığı ile de 71. yılımızda Batı Trakya camiası olarak artık odaklanacağımız ve hedefte sorunların çözülmesi için mesai harcayacağımız tek bir çalışma alanımız kalmış oda doğduğumuz topraklar olan Batı Trakya’dır. 

Tabiki Batı Trakya'daki sorunların çözümüne yönelik yürüteceğimiz çalışma stratejilerimizin yanında, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak üyelerimize yönelik sorumluluklarımızı da aksatmadan devam ettireceğiz. Bunların başında da üç yıldır yürüttüğümüz strateji ile şubeler aracılığı ile tabana yönelik faaliyetlerimizi arttırarak devam ettirecek, şubelerimize kalıcı yer tahsisi ve sosyal donatı alanları kazandırmak için girişimlerde bulunacak ve davamızı kamuoyunda gündemde tutmak için gerekli tüm çalışmaları yürüteceğiz.  

Doğduğumuz topraklar Batı Trakya'ya yönelik çalışmalarımızı da Lozan Antlaşmasından ve anavatan Türkiye ile devletimiz Yunanistan arasında imzalanan iki antlaşmalar, protokollerden doğan ve bu güne kadar gasp edilen tüm haklarımızı geri kazanana kadar her platform ve alanda legal, demokratik, hukuk çerçevesinde, ayrımcılık yapmadan, Yunanistan anayasasından doğan vatandaşlık haklarımızı sonuna kadar kullanarak top yekün bir mücadelenin çalışmasını başlatacağımızın mücdesini buradan vermek istiyorum.

Bu mücadelemizi verirken çalışma alanlarının yaratılmasında ve stratejinin belirlenmesinde de elbette öncelikli olarak Batı Trakya'da  halihazırda Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu çatısı altında faaliyet gösteren STK'ların öncülüğünde yürüteceğimizi de belirtmek isterim.

Ayrıca Avrupa Batı Trakya Türk Federesyonumuz ile de AB üyesi Yunanistan Devletinin, AB kriterlerine aykırı olarak uyguladığı politikaları da Avrupa Parlementosu ve diğer uluslar arası platformlara da taşınması için koordineli bir çalışma yürütülmesi için faaliyette bulunacağız.

Ben 70 yıldır birlik beraberlik içinde, partiler üstü konumu ile siyasetten uzak kalan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin bundan sonra da verimli çalışmalar yürüterek, hemşehrilerinin sorunlarına yönelik hedefindeki çalışmaları başarı ile sonuçlandıracağının bilinci ve mutluluğu ile bir kez daha Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin 71. kuruluş yılını kutlar tüm camiamıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015