Ne Mutlu Türküm Diyene...
Rumeli - Balkan Coğrafyası Temsilcileri Yemekte Buluştu
Geri Dön
Rumeli - Balkan Coğrafyası Temsilcileri Yemekte Buluştu
Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği (RUYİAD) tarafından İstanbul Polat Renaıssance Otelde, 29 Eylül Cuma akşamı Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve tüm Balkan coğrafyasını temsil eden dernek temsilcilerinin katılımıyla yemek düzenlendi.
04/10/2017

Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği (RUYİAD) tarafından İstanbul Polat Renaıssance Otelde, 29 Eylül Cuma akşamı Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve tüm Balkan coğrafyasını temsil eden dernek temsilcilerinin katılımıyla yemek düzenlendi. Bu yemeğe derneğimiz adına Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, İstanbul'da bulunan şube başkanları, vakıf başkanları, eski genel başkanlar ve genel merkez yöneticilerimiz katıldı.

Yemekte açılış konuşmasını yapan Rumeli İş Adamları Derneği Başkanı Cavit Ganiç’ten sonra kürsüye Başbakan Yardımcısı Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu çıktı.

Çavuşoğlu, kendisinin de Batı Trakyalı olduğunu ve 11 yaşında Türkiye'ye geldiğini hatırlatarak, kendisine Başbakan Yardımcılığı görevi verildiğinde teşekkür etmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı aradığını dile getirerek, "Telefonda bana, 'Siz Bursa milletvekilisiniz, Bursa’ya sahip çıkacaksınız. Siz bir Balkan çocuğusunuz, o topraklardan Türkiye'ye göç eden kardeşlerimizle hemhal olacaksınız.' şeklinde iki talimat verdi." ifadelerini kullandı.

TİKA, Yunus Emre Enstitüsü gibi STK'ların Balkanlar'da çok yoğun çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Çavuşoğlu, buna Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün de katıldığını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Balkan coğrafyasının büyük bir acı ve gözyaşının da mekanı olduğunu hatırlatarak, "Türkiye'nin nüfusu 12 milyon iken Balkanlar'dan gelenlerin sayısı 2 milyonu aşıyordu. Balkanlar'dan gelenler her şeyini tüketmişti. Buraya geldiklerinde çalışıp bu ülkenin zenginliğine zenginlik kattılar. Türkiye'nin bugünkü seviyesini yakalamasında çok büyük uğraşları oldu. Bunu asla göz ardı edemeyiz. Bosna'da işsizlik yüzde 40 seviyesinde, biz Türkiye olarak, bu ülkelerle ilişkilerimizi geliştirdik ve kapılarımızı sonuna kadar açtık, ticari iş birliğimizi artırdık. Bundan sonra RUYİAD'a ve bize düşen bölgeye yönelik yatırımları artırmaktır. Bunu yapmak zorundayız, oraya karşı bir borcumuz var. O zaman o kardeşlerimiz daha huzurlu bir yaşam sürecek. Bölgeyle olan bağımızı ilelebet devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

Konuşmasında ayrıca; Türk soylu yabancı uyruklu öğrencilerin üniversite harçlarının sıfırlanması ile ilgili YÖK tarafından yapılan çalışmanın sona erdiğini ve Bakanlar Kuruluna gelmek üzere metnin hazırlandığını belirten Çavuşoğlu “Rumeli Balkan Çalıştaylarının sonucunda açıklandığı şekli ile ve Bakanlar Kurulu kararı ile öğrenci harçlarının sıfırlanacağını” beyan etti. 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015