Ne Mutlu Türküm Diyene...
Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu İftarı Yapıldı
Geri Dön
Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu İftarı Yapıldı
Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu 28 Haziran Salı günü Yeşilköy’deki Polat Ronesans Hotelde düzenlediği iftar yemeği ile federasyona üye derneklerin yaklaşık 60 kişiden oluşan mevcut ve eski yöneticilerini bir araya getirdi.
29/06/2016


Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu 28 Haziran Salı günü Yeşilköy’deki Polat Ronesans Hotelde düzenlediği iftar yemeği ile federasyona üye derneklerin yaklaşık 60 kişiden oluşan mevcut ve eski yöneticilerini bir araya getirdi. İftar yemeğine ayrıca BTTDD adına yöneticiler, Şube, Spor Kulübü ve vakıf başkanları da katıldı.

İftar yemeğine ayrıca İstanbul eski Milletvekili Bahri Sipahi, Tekirdağ eski Milletvekili ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Enis Sülün, Tek Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal’da katıldı. İftar yemeğine katılmak üzere İstanbul’a geleceğini teyid eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, eski Sağlık Bakanımız Mehmet Müezinoğlu’nun uçağı İstanbul Atatürk Havalimanında yaşanan menfur terör saldırısı sebebi ile oluşan hava trafiğindeki aksamalar sebebi ile normal saatide hava limanına inemediğinden katılamamıştır.

İftar yemeğinin açılış konuşmasını federasyon başkan vekili, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin yaptı.

Hüseyin kısaca selamlama konuşması yapıp katılanlara teşekkür ettikten sonra sözü Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Kerim Erden’e verdi.

Erden federasyon çatısı altındaki derneklerin çok güçlü konumda olduğunu fakat bu güçlerini federasyona geçmiş dönemde yansıtamadıklarını, bu dönemde el birliği ile herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini ve oluşacak güçlü bir federasyondan herkesin kazançlı çıkacağına değindi.

Daha sonra tekrar söz alan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin’de Batı Trakya camiası olarak 13 şube, 4 temsilcilik, 2 vakıf ve 2 spor kulübü ile Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış güçlü bir camianın genel başkanı olarak federasyonun güçlenmesi için insiyatif almak gerekirse, hazır olduklarını, bu akşam burada toplanan bu elit grubun fikirlerinin kendileri için değerli olduğunu bu sebeple de yöneticilerden çok katılımcıların konuşmalarını dinlemek istediklerini belirtti.

Daha sonra söz alan Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammet Sancaktar ve Göçmenlere Yardım Derneği Başkanı Necati Barlas da selamlama konuşmaları yaptı. 

Duygu ve düşüncelerini belirtmek üzere söz alan katılımcılar da güçlü bir federasyon için el birliği ile mücadele etmenin sözünü verdi.

Ayrıca söz alan herkes İstanbul Atatürk Havalimanında iftar saatinde gerçekleştirilen menfur terör saldırısını nefretle kınayarak, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da baş sağlığı diledi.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015