Ne Mutlu Türküm Diyene...
Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Kahvaltılı Buluşması Gerçekleşti
Geri Dön
Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Kahvaltılı Buluşması Gerçekleşti
Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu’nun Gönüllerin Birlikteliği”nde 21.Yıl “Rumeli Buluşması” adı verilen kahvaltılı toplantısı 24 Şubat 2019 Pazar Günü Yeşilköy Çınar Otel’de gerçekleştirildi.
26/02/2019

Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu’nun Gönüllerin Birlikteliği”nde 21.Yıl “Rumeli Buluşması” adı verilen kahvaltılı toplantısı 24 Şubat 2019 Pazar Günü Yeşilköy Çınar Otel’de gerçekleştirildi.

Kuruluşunun 21.yılını kutlayan Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu’na bağlı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Muhammet Sancaktar  ve Göçmenlere Yardım Derneği Genel Başkanı Necati Barlas ve  üyeleri yanında federasyonun eski başkan ve yöneticilerinin de katılımı ile yaklaşık 250 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Federasyon merkezinin bulunduğu Bakırköy’de Çınar Otel’de gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya  Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu da katıldı.

Açılış konuşmasını Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av.Necmettin Hüseyin yaptı. Hüseyin konuşmasında “21 yıllık köklü bir kuruluş olarak aslında bugüne kadar sesimizi çok fazla duyurmadık. Bu dönemde biraz daha sesimizi yükseltmek gerektiğini düşünüyorum çünkü baktığınızda üç derneğin üye sayısı onbinlerle ifade edilir Türkiye’de bu sayılara ulaşan örgütlü yapı çok az. Bugün kuruluşumuzun merkezine ev sahipliğini yaptığı ilçenin sınırları içerisinde, federasyon merkezimizin olduğu Bakırköy’de yeni dönem etkinliklerine başladık. Bu startı Bakırköy’de verdik. Güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz, yeni önerilere açığız. Tüm dernek başkanları olarak el ele verip güzel aktiviteler yapmak istiyoruz ama siz değerli üyelerimizden de katkı istiyoruz. Gerek fikir bazında gerekse hep birlikte çalışarak daha güzel şeylere birlikte imza atmak istiyoruz. İlçemizin Belediye Başkanı sevgili Dr.Bülent Kerimoğlu’da bugün aramızda. Kendileri her zaman bize Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu olarak destek olmuş, maddi manevi katkılarını esirgememiştir. Ben bir kez daha  Sevgili Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu yaptığı konuşmada “Bazen siyasette mübalağa yapılır, samimiyetin biraz seviyesini yükseltmek için iltifat amacıyla da olsa akraba denir. Ben bunu iltifat yada mübalağa olsun diye söylemiyorum, gerçekten Rumeliler, Balkanlılar benim öz akrabalarım, çünkü benim eşim de Rumelili. Hepinizi bir kez daha saygıyla sevgiyle selamlıyorum hoş geldiniz. Değerli hemşehrilerim çok kıymetli dostlarım sohbetlerde hep Rumeli’den, Balkanlardan gelenler için göçmen denir. Oysa ben şuna inanırım bu ülkenin gerçek sahipleri bu ülkenin kurucu Ulu Önderinin akrabalarıdır. Bu ülkede göçmen olan sizler değilsiniz bu ülkenin gerçek sahipleri sizlersiniz. Çünkü biz bu ülkenin bağımsızlığını, bu ülkede seksen bir milyonun bir arada yaşamasını, bu ülkenin ulusal bütünlüğünü, üniter yapısını, tam bağımsızlığını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Dolayısıyla sizlere borçluyuz. Ulu Önder olmasaydı biz bugün bu ülkede ezanımızla, bayrağımızla, toprak bütünlüğümüzle, bağımsızlığımızla bir arada olamayacaktık. Bu ülkenin bu nedenle gerçek sahipleri sizlersiniz. Seksen bir milyon başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve siz akrabalarına şükran borçluyuz.  Hepinize tekrar teşekkür ediyorum, ayağınıza yüreğinize sağlık, afiyet olsun” dedi.

Rumeli Türk Dernekleri Federasyon Başkanı Av.Necmettin Hüseyin, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Muhammet Sancaktar  ve Göçmenlere Yardım Derneği Genel Başkanı Necati Barlas  tarafından Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu’na günün anısına bir plaket takdim etti.

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015