Ne Mutlu Türküm Diyene...
Rumeli'nin En'leri Ödül Töreni Gerçekleşti
Geri Dön
Rumeli'nin En'leri Ödül Töreni Gerçekleşti
Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirildi.
17/02/2018

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirildi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği adına Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin ile birlikte genel merkez yöneticileri, Şube, Vakıf ve Spor Kulübü Başkanları, Kadın Kolları ve üyelerimizden oluşan elli kişilik oluşan ekiple birlikte katılım sağladı.

Etkinlikte Tek Rumeli TV'nin tanıtım filmi ile ödül töreni için hazırlanan video sunumunun ardından 240 Rumeli Balkan Derneğince 19 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kuruluşlar sırasıyla açıklandı.

Balkan Folklor Ekibi ödül dağıtımı sırasında yöresel halk oyunlarını sahneledi, çeşitli sanatçılar da sahne aldı. Yapılan açılış konuşmalarının  ardından  derneğimiz üyesi önce Sağlık Bakanlığı görevinde bulunan  ve son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yapan Bursa Milletvekili Dr Mehmet Müezzinoğlu YILIN BAKANI, derneğimiz Eski Genel Başkanlarından IRCICA Genel Direktörü Doç.Dr.Halit Eren’nin de YILIN DİPLOMATI ödülünü aldığı gecede İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, sanatçı, bürokrat, gazeteci, yazar ile kurum ve kuruluşların bulunduğu "YILIN ENLERİ" seçilenlere ödülleri verildi. Ödül töreninde  "EN İYİ RUMELİLİ" Mustafa Kemal Atatürk anonsu ise salonda coşkulu şekilde ayakta alkışlandı.

Açılış konuşmasını yapan Tek Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal da Osmanlı-Rus savaşlarından beri Balkanlar'dan göçün sürdüğünü dile getirdi. Baykal, "1912 Balkan Savaşları, hatta Osmanlı-Rus savaşlarından sonra Balkanlar'da göçler başladı. Bu göçler hala bitmedi. Niçin bitmedi? Çünkü Balkanlar'da huzur yok. Osmanlı 500 yıl Balkanlar'da bulunduğu zaman herkes huzur içinde, herkes kardeşçe, sadece ekonomi açısından mücadele veriyordu. Osmanlı gitti, ondan sonra dostluklar bitti. Çünkü geçmiş siyasetçiler, dünya üzerindeki diğer ülkeler Balkan toplumunu hep bölmek için mücadele verdi. Biz Balkanlar'a huzur nasıl getirebilirizin mücadelesini veriyoruz." diye konuştu. Baykal, Avrupa Birliği gibi Balkan Birliği'nin oluşması gerektiğine dikkati çekti.

"Yılın Bakanı" seçilen  derneğimiz üyesi Bursa Milletvekili Dr Mehmet Müezzinoğlu, törende yaptığı konuşmada, kendisinin de Rumeli çocuğu olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Doğduğum büyüdüğüm toprakları bırakarak 'Anavatan' diyerek geldiğim bu al bayrağın altında geleceğe umutla ve güvenle baktığım ve yaşadığım sürece bize bu genç Cumhuriyeti miras olarak bırakan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e şükranlarımı sunuyorum."

Müezzinoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün zor koşullarda başlattığı mücadele sonucunda miras bıraktığı Cumhuriyete hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Müezzinoğlu, şu değerlendirmede bulundu: "Baktığımızda miras olarak bırakılanın bir de vasiyetlerine bakıyorum. İki önemli vasiyet görüyorum. Biri, 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' sözü. Bu millete inanmak, bu büyük millete güvenmek, bu büyük milletin hayallerinin ve hedeflerinin öncülüğünü yapmak ya da içinde yer almak, o mirasın gelişmesi için vasiyete sahip çıkmak... Birinci vasiyeti o zor koşullarda, Cumhuriyetin henüz kurulmadığı, mücadelenin verildiği yıllarda 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' diyen o büyük lider güvendiği, enerjisini aldığı ve gelecek hayallerini kurduğu milletiyle beraberdi. Dolayısıyla bu milletle beraber yürümek, bu milletle omuz omuza olmak, bu milletin gözünün içine bakarken yüreğinin derinliklerine kadar bakabilmeyi başarabilmek millet sevgisinden geçer, millet aşkından geçer. Bu vasiyete sahip çıkmak anlayışından geçer. İkinci vasiyet ne? 'Bu büyük Türk milletine muasır medeniyet seviyesinin üzerinde yer yakışır.' 'Muasır medeniyet seviyesinin üzerinde yer yakışır' cümlesi bir vasiyettir ve bir hedefe odaklanmak için bu milletin sorumluluğudur. O'nunla onur ve gurur duymak kolay ve haz verici ama O'nun bu hedefine veya milletine yüklediği sorumlulukları hissetmenin getirdiği zorluklar var. 'Muasır medeniyet seviyesinin üzerinde yer yakışır' cümlesine sahip çıkabilmek akıl teri, alın teri, gönül sızısı ve dünyaya gerektiğinde yeniden 'Dünya beşten büyüktür' demeyi gerektirir."

15 Temmuz'daki darbe girişimine de değinen Müezzinoğlu, milletin kaderine tuzak kurmak ve kaderini kendince şekillendirmek isteyenlere "Hayır, ya istiklal ya ölüm" diyerek ve yüreğini ortaya koyarak karşı çıktığını ifade etti.

Atatürk'ün yüklediği sorumluluklara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak Balkanların her ferdi kendi üzerine düşen sorumluluğu yapmak anlamında başının dik, alnının açık olduğunu belirtti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015