Ne Mutlu Türküm Diyene...
Sağlık Bakanımız Genel Merkezimizi Ziyaret Etti
Geri Dön
Sağlık Bakanımız Genel Merkezimizi Ziyaret Etti
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ilk resmi ziyaretini yuvası olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinde bir araya gelen hemşerilerine yaptı. Doğup büyüdüğü toprakları hiç bir zaman unutmadığını belirten Müezzinoğlu, ilk resmi ziyaretini Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezine yapmak için genel başkanı aradığını ve bugün yuvada olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirtti. Müezzinoğlu önümüzdeki günlerde ilk yurt dışı ziyaretini de genel başkan Burhaneddin Hakgüder ile birlikte Batı Trakya 'ya yapacağını söyledi
27/01/2013
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ilk resmi ziyaretini yuvası olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinde bir araya gelen hemşerilerine yaptı. Doğup büyüdüğü toprakları hiç bir zaman unutmadığını belirten Müezzinoğlu, ilk resmi ziyaretini Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezine yapmak için genel başkanı aradığını ve bugün yuvada olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirtti. Müezzinoğlu önümüzdeki günlerde ilk yurt dışı ziyaretini de genel başkan Burhaneddin Hakgüder ile birlikte Batı Trakya 'ya yapacağını söyledi.
 
Kabine de yaşanan değişiklikle Sağlık Bakanlığı görevini Recep Akdağ’dan devralan Mehmet Müezzinoğlu, ilk resmi ziyaretini hemşerilerine gerçekleştirdi. Bugün eşi Faize Müezzinoğlu ile birlikte Cağaloğlu’nda bulunan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi’ni ziyaret eden Mehmet Müezzinoğlu, sağlıkla ilgili ilk mesajını verdi. Sağlığın her saniye değişen dinamik bir alan olduğunu belirten Müezzinoğlu, ‘’Amacımız dünyadaki sağlık alanında yaşanan gelişmeleri ülkeye kazandırarak, halkın önündeki sağlıkla ilgili sorunları ortadan’’ dedi. Türkiye’de tekelci anlayışla birlikte halk sağlığı ile ruh sağlığı arasında bazı dengesizlikler yaşandığını belirten Müezzinoğlu, halk sağlığını merkeze alacak bir çalışmanın içinde olacaklarını kaydetti. Türkiye’de tıp alanında çalışma yürüten önemli uzmanlar olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, tıbbi gelişmeler ve araştırmalara destek vererek bu alana Türkiye’yi dünyada söz sahibi yapmayı planladıklarını ifade etti. Müezzinoğlu’nu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Burhaneddin Hakgüder, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İRCICA Genel Direktörü Halit Eren, Eski Genel Başkanlar, yöneticiler ile kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı.
 
Konuşmasını ‘’Rabbim üstlendiğim her görevin hakkını da hesabını da vermeyi nasip etsin’’ diye sürdüren Müezzinoğlu şunları söyledi: ‘’Bugün her zamankinden daha fazla duaya ihtiyacımız var. Bugüne kadar üstlendiğim her görevi hakkıyla yerine getirmenin vicdani rahatlığını yaşıyorum. İnşallah yeni görevimde de bu  böyle olur. Benim bugünlere ulaşmamda en büyük katkısı olan başbakanıma mazlum halklar adına teşekkür ediyorum’’ dedi
 
Hayatı boyunca Batı Trakyalı olmanın karşısına bir zenginlik olarak çıktığını söyledi. Batı  Trakya’dan ceketini alıp 14 yaşında Türkiye’ye gelirken, rahmetli babasının ‘’Önce  kendini, sonra arkandakileri ve bizleri mahcup etme’’ sözünü hiç unutmadığını ifade eden Müezzinoğlu, ‘’Bir ç ok sıkıntının yanında manevi bir zenginliğin yaşandığı topraklardan Türkiye ye geldim. Bugün benim bugünlere ulaşmamda Batı Trakya’nın payı vardır’’ dedi.  Siyaseti bırakmayı düşündüğü bir dönemde eşinin zoru ile son gün milletvekilliği müracaatında bulunduğunu belirten Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu konuda eşi ve eski Avcılar Belediye Başkanı Tahsin Salihoğlu’na teşekkür etti. Müezzinoğlu, bakan olduktan sonra ilk ziyaretini Trakya ‘ya yapacağını söyledi.  İl kez Başbakan Recep Tayiyp Erdoğan ile ilgili bir anısını paylaşan Müezzinoğlu, şunları söyledi: ''Belediye Başkanlığı döneminde cezaevinden çıktığının ilk ayında başbakanım beni aradı. Bana gel sizin toprakları ziyaret edelim dedi. Makedonya''nın Kalkandelen şehrinde bulunan Harabati Baba tekkesinde 8 gün kaldık. kendisi oradaki müslüman ve Türk köylerinin tozlu yollarını bir hafta dolaştı. İşte o zaman yüreğinde bize ait neler olduğunu daha iyi hissetim. Böyle bir insanla siyaset yapmaktan gurur duyuyorum'' dedi
 
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Burhaneddin Hakgüder de, hemşerisi Mehmet Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı’na  atanmasından Batı Trakya camiasının büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı görevine getirilmesinin her batı Trakyalı için onur ve şeref olması gerektiğini vurgulayan Hakgüder. ‘’Müezzinoğlu, Batı Trakya’nın Kozlukepir Köyü’nden çıkarak Türkiye’ye gelerek hayatına pek çok başarıyı sağdırmıştır. Siyasetteki başarılı yükseliş grafiği hepimizin malumudur. Önce İstanbul İl Başkanlığı sonra da Edirne Milletvekilliği şimdi de Sağlık Bakanlığı onu zirveye taşıyan başarılarından birkaçıdır. Kendisinin söylediği gibi bizleri arayıp ilk ziyaretini genel merkezimize yapmak istemeside bizleri onure etmiştir .’’ dedi. AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’da hepimiz iftihar ediyoruz. Bize bundan sonra düşşen en önemli görev çalışmalarında onun önünü açmak olacaktır’’ dedi. IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren’de Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı’na getirilmesi hepimiz için iftihar kaynağı olduğunu söyledi. Eren, ‘’Allah onun yar ve yardımcısı olsun. Yolu açık osun’’ diye konuştu.
 
Tören sonunda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av.Burhaneddin Hakgüder Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na plaket taktim etti. Ziyaret’te Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği eski başkanlarından Selahattin Yıldız, Dr. Mustafa Rumelili, Op.Dr.Erol Kaşifoğlu, Tahsin Salihoğlu ve Av.Ahmet Uztetik, Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı görevine getirilmesiyle ilgili duygularını dile getirdiler. 
 
Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015