Ne Mutlu Türküm Diyene...
Şanlı Zafer Yolunda Geleceğe Gururla Bakıyoruz
Geri Dön
Şanlı Zafer Yolunda Geleceğe Gururla Bakıyoruz
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin 30 Ağustos Zafer Bayramının 98'inci yılını kutlayarak Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andı.
29/08/2020

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin 30 Ağustos Zafer Bayramının 98'inci yılını kutlayarak Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andı.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin mesajında “Türk Milletinin hafızasında her anı kalıcı olarak yer eden, asla unutulmayacak olan 30 Ağustos 1922, bir milletin yeniden doğuşunun, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında tarihin akışını değiştirişinin ve dünyanın mazlum milletlerine umut veren bir zaferin kazanıldığı tarihtir.

Dumlupınar’da, 30 Ağustos 1922'de şerefli Türk ordusu gerçekleştirdiği Büyük Taarruz Meydan Muharebesi sonucu kazanılan şanlı zafer ile düşman kuvvetleri İzmir’e kadar çekilmek zorunda bırakmış ve 9 Eylül 1922’de İzmir’deki son İşgal kuvvetlerinin denize dökülmesi ile Anadolu düşman kuvvetlerinden tamamıyla temizlenmiş ve şanlı zaferi takip eden süreçte Türk Milletinin birlik, beraberlik içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmasına vesile olmuştur.

Bugün de sabrı sınanan, test edilen Türk Milletinin ihtiyaç hissedildiği anda nasıl bir tutum ve davranış içerisinde olacağının en önemli göstergelerinden biri olan zafer sevincine yol alan bir büyük manevi inancın ve başarının ne anlama geldiğini muhatapları iyi irdelemelidir. Burnunun dibinde olanlara asla sessiz kalınmayacağını bu millet iyi bilir ve gereğini yapar. Uluslararası kamuoyunu yönlendiren zehirli zihniyetlerin bunu göz ardı etmediğini, edemeyeceğini de aslında herkes iyi bilmektedir. Bizler şanlı zaferler yolunda çıkacak her engeli aşma adına 98. yılında geleceğe onurla, gururla ve umutla bakıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramının 98'inci yılında birlik, beraberlik içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet yaşatılması için, Yüce Türk Milletinin aynı duygu ve kararlılık ile kendisine emanet edilen kutsal vatan topraklarını kanının son damlasına kadar savunmaya devam ettiğine şehitlerimizin manevi huzurunda şahitlik etmekteyiz.  Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, Türk milletine emanet ettikleri Türkiye Cumhuriyeti'ni de ilelebet yaşatacağımızın sözünü Batı Trakya Türk Azınlığı adına vermenin onur ve gururunu yaşıyorum" dedi.  

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015