Ne Mutlu Türküm Diyene...
Seçek Derneğimizden Aşure Etkinliği
Geri Dön
Seçek Derneğimizden Aşure Etkinliği
Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği’nin Muharrem ayı münasebetiyle, Covid-19 Pandemisi uygulamaları da dikkate alınarak düzenlediği 2. Aşure Etkinliği, 27 Ağustos 2021 tarihinde Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Mehrikoz Köyü futbol sahasında yoğun bir katılımla gerçekleşti.
11/09/2021

Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği’nin Muharrem ayı münasebetiyle, Covid-19 Pandemisi uygulamaları da dikkate alınarak düzenlediği 2. AşuraEtkinliği, 27 Ağustos 2021 tarihinde Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Mehrikoz Köyü futbol sahasında yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ni temsilen Denetim Kurulu Üyesi Necmettin Kahya ve Bursa Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Başkanı Özkan Altınkol’un katıldığı Aşure etkinliğine, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu ve Konsolos Subutay Koç, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Rodop milletvekili İlhan Ahmet, Kozlukebir Belediyesi Meclis Başkanı Rukiye Rızgıç ve Belediye Başkan Yardımcıları Ali Engin ile İbrahim Keçeci, Kozlukebir Belediyesi Muhalefet Lideri Erdem Hüseyin ve Durhasanlar Muhtarı Cihat Şerif, bölge muhtarı Mehmet Bostancı, Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkan Yardımcıları Cihan İmamoğlu ve Ahmet İbram, DEB Partisi Başkan Yardımcısı Metin Hacıosman, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, Dimetoka Müslümanları Derneği Başkanı Süleyman Macır, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Türk Kültürü Açısından Hacı Bektaş-ı Veli Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Taşkın, Kastamonu Üniversitesi’nden Doç. Dr. Fahri Maden, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Abdülkadir Yeler, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Öğretim Gör. Ezgin Tekin Arıcı, Avusturya’dan Bektaşi Babası Kazım Balaban katıldı.

Aşure etkinliği din görevlisi Abdurrahim Kuru’nun Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Görevli gençler de halka Aşure ikram etti. Protokol konuşmaları ile devam eden etkinlikte, Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü bünyesinde bulunan kaside topluluğu ilahi ve şiirleri seslendirdi. Etkinliğin perdesinin kapanışını Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesinden Öğretim gör. Ezgin Tekin Arıcı sazı ve sözüyle söylediği birbirinden güzel türkülerle kapadı.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015