Ne Mutlu Türküm Diyene...
Seçimde Batı Trakyalıları Sandıkla Buluşturuyoruz
Geri Dön
Seçimde Batı Trakyalıları Sandıkla Buluşturuyoruz
20 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan Yunanistan Parlamento seçimleri için Anavatanda yaşayan Batı Trakya Türkleri oy kullanmaya gidiyor.
16/09/2015

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin organizasyonu ile 20 Eylül 2015 Pazar günü gerçekleşecek olan Yunanistan Parlamentosu Seçimlerinde azınlık adaylarına sahip çıkmak ve oyunu kullanmak, ayrıca devamında gelen mübarek Kurban Bayramını akrabaları ile bir arada geçirmek için binlerce Batı Trakya Türk'ü yollarda.

İstanbul, Bursa, İzmit, Adapazarı, İzmir, Soma ve Yalova gibi Türkiye'nin çeşitli yerlerinden hareket edecek olan otobüsler ile Pazar günü Batı Trakya Türkü adaylarına sahip çıkacakır. 

Ayrıca üç gün sonrasında gelen Mübarek Kurban Bayramını akrabaları ile birlikte ifa etmek ve kurbanlarını sıkıntılı bir süreçten geçen Yunanistan ekonomisinden etkilenen kardeşlerinede katkıda bulunarak Batı Trakya'da kesmek isteyen hemşerilerimiz de seçimde oylarını kullanmak üzere  derneğimizin bu organizasyonu ile doğdukları topraklara seyahat edecekler.

Bu sebeplerle tüm Batı Trakyalı hemşerilerimiz kendilerine en yakın BTTDD Şubelerine başvurarak kayıtlarını yaptırarak 20 Eylül'de yapılacak seçimler ve devamındaki Kurban Bayramına gitmek için otobüslerde yerlerini alabilirler. 

Bu arada Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin tarafından yapılan bilgilendirmeye göre ; "Vize ihlali ve oturma izni konusunda sıkıntılı durumda olan hemsehrilerimizinde seçim vesilesi ile bu durumdan kurtulmaları için derneğimizin girişimleri sonucu sorun çözüme kavuşturulmuştur. Seçime gidecek hemşehrilerimize herhangi bir ceza ve giriş yasağı uygulaması yapılmayacaktır. Bizler Batı Trakyalıların uzun süreli ikamet tezkeresi dahil tüm sorunlarını çözmek için yoğun mesai harcıyoruz. İnsanımızda Batı Trakyada seçimlere katılarak kendi temsilcilerine sahip çıksın ve bizim bu çözümleri üretmemize katkı sağlasın. Hep birlikte gücümüzü gösterelim" dedi. 

 

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015