Ne Mutlu Türküm Diyene...
Şehidimiz Mustafa Cambaz Şehadette Uğurlandı
Geri Dön
Şehidimiz Mustafa Cambaz Şehadette Uğurlandı
Batı Trakya Menetler köyü doğumlu üyemiz Mustafa Cambaz bu gün ikindi namazını müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra Çengelköy Mezarlığında ebedi istirahatgahında defnedildi.
17/07/2016

Batı Trakya Menetler köyü doğumlu üyemiz Mustafa Cambaz bu gün ikindi namazını müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra Çengelköy Mezarlığında ebedi istirahatgahında defnedildi. 

Şehidimize ilk tören çalıştığı Yeni Şafak Gazetesinin Topkapı'daki merkez binasında gerçekleştirildi. Törene Albayrak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, İcra Kurulu Başkanı Mustafa Albayrak, Albayrak Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Nuri, Muzaffer ve Kazım Albayrak, Albayrak Grubu Üst Yöneticisi Ömer Bolat, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, BTTDD Genel Merkez Veznedarı Uzm. Fzt. Dr. Adnan Apti katıldı. Ayrıca Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül ile birlikte çalışma arkadaşları katıldı.

Törende Yeni Şafak Gazetesi yazarı Mehmet Şeker yaptığı konuşmada "Mustafa aleyhinde konuşan veya 'O bana yanlış yaptı' diyen hiç kimseye rastlayamazsınız. Mustafa, İstanbul'a okumak için Gümülcine'den geldi. Yunan toprakları için askerlik yapmayan, geçici bir kimlikle (Haymatloz) Türkiye'de yaşayan Mustafa çok sevdiği bu topraklar için darbecilerden iki kurşun yedi ve şehit oldu. Çok sevdiği toprağa hepimizden önce gitti." dedi.

Yenişafak Haber Müdürü Recep Yeter "Şehadet şerbeti içerken bile hala tebessüm ediyordur. Ömründe bir kere bile somurtmadı. Hiç kimse onu somurturken görmedi. Hep güldü, hep güldürdü. Çok sevdiği iki şey vardı. Biri kedileri, diğeri ise Türkiye'nin 81 ilindeki camilerin fotoğraflarını çekmekti. Sevgi ve hoşgörü masalını uyduranlar, Mustafa'yı tanımış olsalardı nasıl bir yalanla yaşadıklarını anlarlardı." diye konuştu.

Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, peygamberlikten sonra en yüksek makamın şehitlik olduğunu belirterek, "Bu kardeşimiz için söylenecek çok fazla şey yok. Yüksek bir makam olan şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bundan sonra üzerimize düşen her şeyi yapacağız." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Cenazenin getirildiği Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Cammi'nde kendisi ile birlikte Boğaziçi Köprüsünde darbe girişiminde bulunan askerlerin kurşunlarına hedef olarak birlikte şehit olduğu Erol Olçak ve oğlu Abdullah Olçak ile birlikte cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazına Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 62. Dönem Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Bursa Milletvekili eski Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Gümülcine eski Milletvekili Ahmet Hacıosman, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, BTTDD Genel Merkez Veznedarı Uzm. Fzt. Dr. Adnan Apti ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazından sonra şehidimiz Mustafa Cambaz'ın cenazesi Çengelköy mezarlığında edebi sitirahatgahına uğurlandı.      

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015