Ne Mutlu Türküm Diyene...
Şehidimiz Mustafa Cambaz'ın Annesi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Geri Dön
Şehidimiz Mustafa Cambaz'ın Annesi Hakkın Rahmetine Kavuştu
15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Çengelköy'de açılan ateş sonucu başına isabet eden kurşunla şehit olan 15 Temmuz Demokrasi Şehidimiz Mustafa Cambaz’ın annesi Ayşe Cambaz hakkın rahmetine kavuştu
19/11/2018

Batı Trakya Menetler köyü doğumlu üyemiz, 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Çengelköy'de açıIan ateş sonucu başına isabet eden kurşunla şehit olan 15 Temmuz Demokrasi Şehidimiz Mustafa Cambaz’ın annesi Ayşe Cambaz hakkın rahmetine kavuştu.

Şehidimizin annesi Ayşe Cambaz, darbe girişiminde şehit düşen evladı Mustafa Cambaz için, “O gece, kalkışma olduğunu öğrenince direnmek için hemen sokağa çıkmış. Arkadaşları gitmemesini söylemişler ama o dinlememiş ve gitmiş. Çok üzüldük. Tesellimiz şehit olması. Acılıyız ama gururluyuz” ifadelerini kullanmıştı.

Ayşe Cambaz, bugün Menetler köyünde toprağa verildi. 82 yaşında vefat eden merhume Ayşe Cambaz’ın cenaze törenine başta Türkiye Cumhuriyeti Gümücine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu olmak üzere Gümülcine Seçilmiş Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, İskeçe Seçilmiş Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, BAKEŞ Genel Başkanı Ahmet Hacıosman, DMT Eyalet Meclis Üyeleri Ahmet İbram ve İsmail Hüse, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Belediye Başkan Yardımcıları Serdar Mehmet ve Hüseyin Mustafa, Eski GTGB Başkanı Koray Hasan ve cevre köylerden gelen Batı Trakylalılar katıldı. Cenaze töreni öncesi Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Cambaz ailesinin evine giderek başta merhume Ayşe Cambaz’ın eşi Ahmet Cambaz olmak üzere ev halkına taziye dileklerinde bulundu.

Kılınan öğle namazının ardından Cambaz ailesinin evinde cenaze töreni düzenlendi. Buradaki duayı İskeçe Seçilmiş Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu yaptı. Daha sonra Menetler köyü camiinde Gümülcine Seçilmiş Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Merhume Ayşe Cambaz Menetler Köy mezarlığında toprağa verildi.

15 Temmuz Demokrasi Şehidi Oğlu Mustafa Cambaz'ın doğum gününde hayatını kaybeden annemiz Ayşe Cambaz'a Allahtan rahmet, camiamıza ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015