Ne Mutlu Türküm Diyene...
Tarih Yazan Batı Trakya Türk Toplumuna Teşekkür Ederim
Geri Dön
Tarih Yazan Batı Trakya Türk Toplumuna Teşekkür Ederim
20 Eylül 2015 Pazar günü gerçekleşen Yunanistan Parlamentosu Seçimlerinin açıklanan resmi olmayan sonuçlarına göre Batı Trakya Türkleri tarih yazdı.
21/09/2015

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin’in 20 Eylül 2015 Pazar günü gerçekleşen Yunan Parlamentosu resmi olmayan seçim sonuçları hakkında yaptığı açıklama;

“Batı Trakya Türk toplumu tarih yazdı.

Dün Yunanistan’da gerçekleşen genel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre Yunan Parlamentosuna seçilerek azınlığı temsil hakkı kazanan Rodop İli SİRİZA Milletvekilleri Mustafa Mustafa ile Ayhan Karayusuf ve POTAMİ Milletvekili İlhan Ahmet, ayrıca İskeçe İli SİRİZA Milletvekili Hüseyin Zeybek’i tebrik ederim.

Batı Trakya Türk toplumunun tek yumruk olması ile gerçekleşen bu sonuçla, önümüzdeki dönemde yıllardır göz ardı edilen azınlık sorunları ve çözümlerinin daha ciddi şekilde gündeme geleceğini ve çözüm yolları aranacağını umut etmekteyim.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak Yunanistan’da yaklaşık bir ay önce başlayan seçim sürecinin başlangıcından beri sürdürdüğümüz “Türk’ün Oyu Türk’e” tavrı ile azınlık adaylarına destek veren ve sahip çıkarak 69 yıl sonra tekrar Yunan Parlamentosunda Batı Trakya Türk Azınlığının dört mensubu ile temsilini sağlayan tüm hemşerilerimi de tebrik eder, şükranlarımı sunarım. Bu vesileyle ayrıca derneğimizin de 69. kuruluş yılını kutladığımız bu yıl Yunan Parlamentosunda tekrar dört vekille temsil edilecek olmamızın da hoş bir tesadüf olduğunu vurgulamak isterim.

Gerçekleşen bu başarının üzerine Batı Trakya Türk Toplumu olarak gelecekte tüm azınlık mensupları ve kurumları ile bir bütün olarak tüm sorunların üstesinden geleceğimize ve yıllardır elimizden alınan tüm yasal haklarımızın haklı mücadelesini verirken sorunların üstesinden gelecek adımlar atacağımıza en ufak bir şüphem yoktur. Yeter ki Batı Trakya Türk’ü birlik olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle dün tarih yazan tüm hemşerilerimi tekrar tebrik ediyor, yeni görevlerine seçilen dört milletvekilimize de gelecek dönemde başarılar dilerken, birlikte çok başarılı bir çalışma dönemi geçireceğimizi temenni ederim.”

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015