Ne Mutlu Türküm Diyene...
TBMM Batı Trakya Destek Grubuna Büyük Katılım
Geri Dön
TBMM Batı Trakya Destek Grubuna Büyük Katılım
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi olarak 26. Dönemde tekrar oluşturmaya çalıştığımız TBMM Batı Trakya Destek Grubuna parlamenterlerimizden büyük ilgi var.
21/03/2016

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi tarafından 26. Dönemde tekrar oluşturulan "TBMM Batı Trakya Destek Grubu" şu ana kadar milletvekillerimizden yoğun ilgi gördü.

Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi mensubu 52 milletvekilimiz şu ana kadar "TBMM Batı Trakya Destek Grubu"na katılmış bulunmaktadır. Devam eden çalışmalar ile de yakın zamanda sayının daha da yukarılara çıkacağı görülmektedir.

BTTDD Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin yaptığı açıklamada “Oluşum çalışmalarımız sonlandığında, TBMM Batı Trakya Destek Grubu üyelerini en kısa sürede Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ziyaret ederek bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunacak ve izlenecek çalışma stratejilerimizi kendileri ile birlikte istişare edeceğiz.

Sonrasında da hem uluslararası platformlarda, hem de anavatan ile Batı Trakya'da çeşitli faaliyet ve organizasyonlar ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ve TBMM Batı Trakya Destek Grubu ile ortak çalışmalara imza atacağız. 

Bu çalışmalarımız ile Batı Trakya’da yaşayan hemşerilerimizin planlı asimilasyon politikaları ile ellerinden alınan, yasal kazanımları olan eşit statüdeki Yunan Vatandaşları olarak yaşama haklarının tekrar geri kazanımı için oradaki STK’larımız ve diğer örgütlerle ortak mücadele yürütme ve planlanan stratejiler çerçevesinde faaliyetler sürdüreceğiz.

Bu bağlamda uluslararası arenada yürütülen çalışmalar esnasında Batı Trakya Türkleri olarak elimizi güçlendirecek ana unsur anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü tam ve eksiksiz olarak arkamızda hissetmemizdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde uzun süredir oluşturulan ve bu dönemde de tekrar eskisinden daha güçlü oluşacağına en ufak bir şüphemiz olmayan Batı Trakya Destek grubu bu açıdan bizler için büyük önem arz etmekte ve değer içermektedir” dedi.

Ayrıca 26. Dönem “TBMM Batı Trakya Destek Grubu”nun oluşumunun tamamlanması ile de yeni dönem çalışma stratejilerini ayrıca kamuoyu ile paylaşacaklarını beyan etti.

Etkinlik Rehberi
24.07.2015 Yeni Websitemiz
Güncellenen yeni websitemiz yayına alınmıştır.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - 1 Gün
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Açılış
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
2015 Yılı Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri - Finaller
"SEÇEK" Mertliğin, yiğitliğin yaşatıldığı 700 yıllık bir kültürdür.
17. BATI TRAKYALILAR PANAYIRI
17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası
Alantepe Panayırı
Alantepe Panayırı 30 Ağustos Pazar Günü Hemetli (Organi) Bölgesinde Yapılacak.
Teşkilat Toplantısı
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 54. Dönem Teşkilat Toplantısı 28 Kasım 2015 Cumartesi Saat 11.00'da BTTDD Zeytinburnu Şubesi Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği
Hacıbeşirağa Tekkesi Sok. No:5 Cağaloğlu,
İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 519 70 13 - 14
Faks : +90 212 512 70 22
E-Posta : info@bttdd.org.tr
Hakkımızda
Haber Kategorileri
Batı Trakya
Sorunlarımız
Bilgiler
İletişim
İkamet İzinleri
Çalışma İzinleri
Batı Trakyanın Sesi
Meslek Rehberi
Burs Başvuru
Canlı Yayın
Haber Abonelik
Videolar
Şubeler
Batı Trakya Tarihi
Batı Trakya Harita
Basın Videoları
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2015